111. Mutatjuk, hogy gyökereztessük és gondozzuk a szobafikuszt (Ficus elastica)!
A legkedveltebb és a legismertebb fikuszféle, amit könnyen lehet gyökereztetni, szaporítani szárról és levélről.
A legkedveltebb és a legismertebb fikuszféle, amit könnyen lehet gyökereztetni, szaporítani szárról és levélről.
Fényes levelei közvetlen a földből hajtanak ki, május és augusztus között. Fehér virágai igen tartósak, akár hat hétig is frissek maradnak, bár néhány hét után halványzöldre színeződnek.
Elegáns megjelenésű, légies könnyedségű növény. Levelei nyitott tenyér ujjaira emlékeztetnek, színük sötétzöld, néha fekete.
Közepes termetű bromélia, melynek levelei a fűhöz hasonlítanak, és laza rozettát alkotnak. Virágzata erőteljes, tömött, rózsaszínes, pikkelyszerű fellevelekből áll.
Összetett, apró levélkéi, fényes, fekete vagy sötétbarna szárakon helyezkednek el. A fiatal példányok enyhén bronzosak, míg a felnőtt példányok halványzöldek.
Moníliás betegség. Ez a kórokozó elsosorban a bibén keresztül fertozi meg a virágot, majd – eljutva a hajtásba az egész termőrész pusztulását okozhatja. Fontos a fertőzött elszáradt hajtások, vesszők, ágak levágása és a beteg termés eltávolítása. Előnyös ha már fonnyadáskor levágjuk a fertőzött részeket az egészséges rész határán, hogy meggátoljuk a kórokozó még mélyebb behatolását a fás részekbe. Az őszi lombhullás utáni és a tavaszi fakadás előtti réztartalmú szerrel lemosó kezelést kell alkalmazni. A Topas dózisa: 0,5 l/ha vagy 5 ml/10 l víz. Ezt meg kell majd ismételni az első virágok kinyílásakor vagy közvetlenül előtte. A virágok kinyílásakor a hatóanyag már a virágrészeken belül legyen. A pontos leíráshoz a csatolt cikket javaslom. Édenkertész
A darazsak és a hangyák mindig a tetvek cukros ürülékére, a mézharmatra jönnek. A következőket lehet tenni: nézzék meg, van-e lapos, "tetűszerű" rovar a tuján. Ha igen, akkor ez az gond alapja. Alaposan, vízsugárral mossák át a növényt. Ezt követően permetezzék le Vektafid A-val (0,5-1%-os koncentrációban kijuttatva). Ez valamelyest visszaszorítja a kártevőt, de valószínűleg nem fog tökéletes megoldást jelenteni. A kezelések szükség szerint később megismételhetők. Ha csak fészek van a tuja tövében annak eltávolítása, hajnalban ajánlott, mikor a darazsak még gyengék. Édenkertész
A selyemakácnak van egy levélbolha kártevője, ami a levelek hátoldalán él nagy tömegben, és a fertőzés miatt szoktak a levelek lehullani. A képen a levélkék nem láthatók élesen, és csak a színét fotózta. Valószínű, hogy erről van szó.
Így a leírás és a fantáziám:) szerint: Háromlevelű csápvirág-Arisaema triphyllum. Észak-Amerikában őshonos. Gyönyörű virágaiért kedvelt faj, amely 1-3 levelet hoz. De ha tudna képet küldeni, akkor szinte tévedhetetlenül be lehetne azonosítani a szépséget! Édenkertész
Lehet, minden gond nélkül. A hajtásokat rá kell igazítani és a növény felfut rá.