111. Mutatjuk, hogy gyökereztessük és gondozzuk a szobafikuszt (Ficus elastica)!
A legkedveltebb és a legismertebb fikuszféle, amit könnyen lehet gyökereztetni, szaporítani szárról és levélről.
A legkedveltebb és a legismertebb fikuszféle, amit könnyen lehet gyökereztetni, szaporítani szárról és levélről.
Fényes levelei közvetlen a földből hajtanak ki, május és augusztus között. Fehér virágai igen tartósak, akár hat hétig is frissek maradnak, bár néhány hét után halványzöldre színeződnek.
Elegáns megjelenésű, légies könnyedségű növény. Levelei nyitott tenyér ujjaira emlékeztetnek, színük sötétzöld, néha fekete.
Közepes termetű bromélia, melynek levelei a fűhöz hasonlítanak, és laza rozettát alkotnak. Virágzata erőteljes, tömött, rózsaszínes, pikkelyszerű fellevelekből áll.
Összetett, apró levélkéi, fényes, fekete vagy sötétbarna szárakon helyezkednek el. A fiatal példányok enyhén bronzosak, míg a felnőtt példányok halványzöldek.
A kolibri kertészetben például akár a neten is rendelhet, itt a link: http://www.kolibrikerteszet.hu De a nagyobb kertészetekben általában kaphatók gyógy-, és fűszernövények is.
A fákon, sziklákon, gyakran a falakon is megjelenő zúzmók nem kerülnek anyagcsere kapcsolatba azzal a közeggel, amire rátapadnak. Hiszen hogyan táplálkozhatnának a kőzeten élő zúzmótelepek? A zúzmók algák és gombák együttéléséből kialakult szervezetek, az algák által készített tápanyagot fogyasztják a gombák. Indikátor szervezeteknek tekintik a zúzmókat, csak olyan helyen telepednek meg és szaporodnak, ahol a levegő tiszta, a környezet nem szennyezett. Nincs értelme és nem is szokták irtani. Olyan gyümölcsfákon gyakori, melyeket növényvédő szerekkel nem kezelnek. Ha téli lemosó permetezést alkalmaz vagy a gyümölcsfák törzsét drótkeféléssel tisztítja az áttelelő lárvák ellen, a zúzmókat is ritkítja. Ezek közül a lemosó permetszerek közül válogathatunk Mikor van szükség a lemosó permetezésre? Őszibarackfák télvégi ápolása: a bőséges termés titkai A fa kérgének védelme - meszeléssel a téli napégés ellen
A fólia megakadályozza a hagymás-gumós növények fejlődését, ezért én semmiképp nem javaslom, hogy befedje vele a virágágyat. A mulcs használata több szempontból is előnyös: dekoratív, megakadályozza a gyomok kelését, nedvesen és levegősen tartja a talajt; de mindezen feladatait csak akkor látja el, ha megfelelő vastagságban (5-10 cm) alkalmazzuk. A tél elmúltával akár minden évben fel kell frissíteni, pótolni a fenyőkérget, míg a kiültetett növények be nem fedik a területet.
Valóban nem lenne most célszerű kitenni a kihajtott tulipánokat a szabadba, mert az éjszakai fagyokban megfagynának. Minél hűvösebb, de világos helyet kellene találni számukra, illetve majd ha elmúlnak a fagyos éjszakák, mehetnek ki a szabadba. Kiültetni nyár végétől egészen a fagyokig lehet majd a hagymákat és pár néhány évig nem is kell átültetni őket.
A Cymbidium nemzetség között is találunk eltérő igényű fajokat. Valószínű az adott növény igénye eltér a fotón látható növény igényeitől (de ennek ellenére egy helyen vannak nevelve)és ez lehet az ok. Egy fotó a növény leveleiről sokat segítene.