111. Mutatjuk, hogy gyökereztessük és gondozzuk a szobafikuszt (Ficus elastica)!
A legkedveltebb és a legismertebb fikuszféle, amit könnyen lehet gyökereztetni, szaporítani szárról és levélről.
A legkedveltebb és a legismertebb fikuszféle, amit könnyen lehet gyökereztetni, szaporítani szárról és levélről.
Fényes levelei közvetlen a földből hajtanak ki, május és augusztus között. Fehér virágai igen tartósak, akár hat hétig is frissek maradnak, bár néhány hét után halványzöldre színeződnek.
Elegáns megjelenésű, légies könnyedségű növény. Levelei nyitott tenyér ujjaira emlékeztetnek, színük sötétzöld, néha fekete.
Közepes termetű bromélia, melynek levelei a fűhöz hasonlítanak, és laza rozettát alkotnak. Virágzata erőteljes, tömött, rózsaszínes, pikkelyszerű fellevelekből áll.
Összetett, apró levélkéi, fényes, fekete vagy sötétbarna szárakon helyezkednek el. A fiatal példányok enyhén bronzosak, míg a felnőtt példányok halványzöldek.
Üdvözlöm! A kép alapján valamelyik orchidea hybrid, de a cserép tövét nem látom, hogy vannak-e gumók (pseudobulba) vagy sem, de a kép alapján orchidea féle.
Kedves Gábor! Előfordulhat, hogy kicsit túl lett öntözve a növény? Ezek lehetnek apró vízhólyagszerű képződmények. Ha kicsit visszafogja az öntözést, enyhülnek a tünetek. Az egész állományon, vagy minden levélen van a tünet? Néhány vírus is előfordulhat rajta, de ez elég ritka, nem hinném, hogy vírustünet lenne. Ha a foltok terjednek és elbarnulnak, akkor sajnos nem lehet mit tenni. Sajnos így látatlanban ennyit tudok mondani. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Vörös Árpád! Igen, az elszáradt, vagy elfagyott részeket el kell távolítani. A kép szerint szerencsére a károsodás nem komoly. Ennek a növénynek a vezérhajtását csak akkor szokták visszavágni, ha megsérül, egyébként a kívánt magasságig metszetlenül hagyják. Az oldalágakat tavasz végén metszik vissza kb. a felére, ezáltal a sövény sűrűbb lesz.
Üdvözlöm! A meleget nem bírja abszolút, illetve a párásabb levegőt szereti és a világos napos helyet. A talaja legyen mindig nyirkos, nagyon vízigényes! Ajánlom figyelmébe egy korábbi cikkünket: Hogyan neveljünk párnafüvet (Soleirolia soleirolii)?
Üdvözlöm! A válaszom: de! A gyümölcsfák már lassan el is virágoznak, de ha rugalmasak a vesszők, tehát nem törnek el hajlításra, akkor még élő szövetek vannak a fában, tehát él. Ha esetleg az ágak reccsenve törnek, akkor elpusztultak és cserére szorulnak!