111. Mutatjuk, hogy gyökereztessük és gondozzuk a szobafikuszt (Ficus elastica)!
A legkedveltebb és a legismertebb fikuszféle, amit könnyen lehet gyökereztetni, szaporítani szárról és levélről.
A legkedveltebb és a legismertebb fikuszféle, amit könnyen lehet gyökereztetni, szaporítani szárról és levélről.
Fényes levelei közvetlen a földből hajtanak ki, május és augusztus között. Fehér virágai igen tartósak, akár hat hétig is frissek maradnak, bár néhány hét után halványzöldre színeződnek.
Elegáns megjelenésű, légies könnyedségű növény. Levelei nyitott tenyér ujjaira emlékeztetnek, színük sötétzöld, néha fekete.
Közepes termetű bromélia, melynek levelei a fűhöz hasonlítanak, és laza rozettát alkotnak. Virágzata erőteljes, tömött, rózsaszínes, pikkelyszerű fellevelekből áll.
Összetett, apró levélkéi, fényes, fekete vagy sötétbarna szárakon helyezkednek el. A fiatal példányok enyhén bronzosak, míg a felnőtt példányok halványzöldek.
Tisztelt Mészáros László! A magnoliákon egy kis vashiányos tünet látható, meg az egyiken a rovarkártétel. A Mospilanos permetezés elegendő lehet. Viszont ajánlatos egy vasoldatos ( FitoHorm 55 Fe) kezelés locsoló kannába bekeverve beöntözve. A növények még maradhatnak a cserépben nem kell átültetni. de legkésőbb szeptemberig érdemes kiültetni őket. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Betty! A kép alapján csicsókára tippelek, de lehet, hogy valamelyik napvirág árva kelése ez. Sárga virága lesz, azt tippelem!
Tisztelt Kertbarát! A liliomoknak fő károsítója a liliombogár (levélen), és a szürkepenészes gomba betegség (virágon, levélen is). Nem vírus, mert az sejtburjánozással, és más jellegű levélfolotosodással jelentkezik. A levelek tünetei élettani betegségre a foszfor hiányra utalnak. A foszforhiány tünete a vörös vagy bíbor színű (antociános) elszíneződés az idősebb (alsóbb) leveleken. A foszforhiányt nehéz utólag kezelni, ezért a talaj felvehető foszfortartalmának szinten tartása nagyon fontos. A kálium-foszfát tartalmú levéltrágyákkal jó eredményt lehet elérni, valamint érdemes ősszel foszforban gazdag baromfitrágyát a növények tövéhez bekapálni. A baromfitrágya érett legyen és ne adagoljuk túl, mert tavasszal, és nyáron perzselő hatása lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Izabella! Semmit nem csinál rosszul, a víz sekély és a melegben, napos időben a békanyál nagyon szapora. esetleg nagyobb szűrést javaslok, de szerintem kézzel halássza le a kellemetlen növényeket!
Üdvözlöm! A nyári metszés valóban jó dolog! A lombozat gyéritésével, a napfény hatására a gyümölcsök hamarabban beérnek. Elképzelhető, hogy kisebbek maradnak az almák, viszont bővebb lesz a termés. Jövőre a metszésnél figyelni kell a termő rügyek mennyiségére, esetleg kevesebbet kell hagyni kicsivel.