1231. Hogyan párásítsunk növényeinknek a lakásban? Mutatjuk!
Ha kevés a pára, elszáradnak a növények és fulladnak az emberek, míg ha sok, akkor mindenki jól van, beleértve ebbe a penészgombákat is. Hogyan kereshetünk kompromisszumot?
Ha kevés a pára, elszáradnak a növények és fulladnak az emberek, míg ha sok, akkor mindenki jól van, beleértve ebbe a penészgombákat is. Hogyan kereshetünk kompromisszumot?
Milliónyi undorító kis élősködő szaporodott el a szobanövényeden, ráadásul tiszta ragacs? Ha nincs kéznél a hivatalos vegyszer, házilag is elkészíthető a megfelelő ellenszer.
Az örökzöldek télen is aktívak, a vízben oldott tápanyagot felszívják a talajból, tovább folyik a fotoszintézis, a légzés és a párologatás is.
Levert és fáradt vagy? Tüsszögsz, kapar a torkod, köhécselsz, esetleg már a lázmérő higanyszála is kúszik felfelé? Ahelyett, hogy a tabletták után nyúlnál, bújj be gyorsan az ágyba és fogadd meg a Napsugár Életház szakértőinek tanácsait!
Azok a gyógynövények és fűszerek, amelyek nagy mennyiségben tartalmaznak antioxidánsokat (főként fenolt), hatékonyan csökkentik a magas vércukorszint által okozott szövetkárosodásokat és gyulladásokat, illetve képesek megelőzni a szívbetegségeket és az idő előtti öregedést.
A szilva nem igényel rendszeres metszést, nagy gond nem történik ha néhány év kimarad. Metszés során az előregedett, beteg vagy a koronát sűrítő ágakat kell eltávolítani.
A tigriscsillag (Tricyrtis hirta) egy évelő dísznövény, virágai jellegzetesen pettyezettek, innen kaphatta nevét is. Magyarul Borzas púpliliom a hivatalos neve.(Ilyen van Önnek is?) Japánból származik, savanyú, tőzeges talajt és rendszeres vízellátást igényel. Télen érdemes gallyakkal takarni.
A futórzsánál nem szükséges az erőteljes metszés, mivel az a célunk, hogy hamar befussa a pergolát, támfalat stb. Inkább csak a beteg, sérült ágakat kell elsősorban visszavágnunk. Viszont, hogy több éven után se öregedjen el bokrunk, ezért 4-5 évente az öregebb hajtásokat tőböl el lehet távolítani, hogy helyete az 1-2 éves, gazdagabban virágzó hajtások fejlődjenek. Télen takarást igényel. A beteg részeket most is el lehet távolítani, de tavasszal látjuk, hogy az azévi tél milyen károkat okozott növényünkben.
A cikász a meleg, napos helyet, a rendszeres locsolást - lehetőleg esővízzel - kedveli. Persze óvakodni kell a pangó víz kialakulásától mert gyökere berohadhat. ha növénye nem fejlődik érdemes átültetni, de vigyázni kell a talajfelszín közelében lévő érzékeny gyökereire. Télen ritkábban kell permetezni, a tápoldatozás pedig teljesen elhagyható. <p>Kártevőkre különösen nem érzékeny, de a pajzstetű őt is megtámadhatja. Átültetés előtt érdemes megfürdetni a növényt, és ha talál rajta valamilyen kártevőt, azt gondosan eltávolítani.
Próbálja meg olyan helyre állítani, ami hűvösebb, csak ilyen körülmények közt tud pihenni télen (optimális számára a világos, fagymentes pince), hogy a következő tavasszal ismét gazdag virágzásba kezdjen. Elvirágzás után érdemes visszametszeni.