1246. Hogyan építsünk sziklakertet?
A sziklakert nagyon szép, változatos eleme lehet a házikertnek vagy a közparknak, amely egész évben nyújt kedves látni- és megfigyelnivalót.
A sziklakert nagyon szép, változatos eleme lehet a házikertnek vagy a közparknak, amely egész évben nyújt kedves látni- és megfigyelnivalót.
Készítsünk párolt vöröskáposztát, most nagyon jó az ára! Hozzávalók: 75 dkg vörös káposzta, 4 evőkanál olaj, ízlés szerint ecet, cukor, só, 1 mokkáskanál törött fekete bors. Elkészítés: A megtisztított vörös káposztát lereszeljük, vagy vékony csíkokra felvágjuk és megsózzuk. Állni hagyjuk 30 percig. Lábosba átöntjük, rácsorgatjuk az olajat és fél dl vizet, majd fedő alatt puhára pároljuk. Ezután 1-2 evőkanál kristálycukorral meghintjük és megpirítjuk. Ecettel és törött borssal ízesítjük. Nagyon finom!
Nagyon komolyan hangzik és nem is gondolnánk, hogy a csabai kolbász milyen egyszerűen elkészíthető. Csak a pontos fűszerezési arányokat kell betartani és nagyon finom házi készítésű csabait kapunk! A Második világháború után ugyan a készítése már iparszerű volt orosházi, gyulai, békéscsabai, illetve budapesti üzemekben, de a város környékén és a környező falvakban a lakosság mindvégig házi körülmények között készítette. Íme a recept!
A Hónap szobanövénye novemberben a karácsonyi kaktusz (Schlumbergera). A karácsony közeledtével egyre ünnepélyesebb ruhát ölt; a teljes növényt beborítják a színpompás, hófehér, rózsaszín és tűzpiros virágok. Ám akár a karácsony, ez is csak egy évben egyszer történik meg.
Hogyan okoz az alvásprobléma közlekedési balesetet? Súlyos esetben az alvászavarban szenvedő elaludhat, elbóbiskolhat a volán mellett, de kevésbé súlyos esetben is romlik a koncentrálóképesség és a reakcióidő, már akár enyhe kialvatlanság esetén is. Tudta, hogy a rossz alvás hatása az alkoholhoz is hasonlítható? Ha fáradtan, álmosan ülünk a volánhoz, annyira csökken a koncentrációnk, mintha elfogyasztottunk volna 1-2 pohár bort. De honnan tudjuk, hogy rosszul alszunk?
Kedves Kérdező! A képen látható növény Stapelia grandiflora, a virág szaga és test felépítése miatt magyarul dögkaktusznak nevezik, de semmi köze a kaktuszokhoz. Az lehet, hogy a légy virágjára rakja petéit, de az biztos, hogy nem emészti meg. A kevés vizet és a talajában lévő tápanyagokat szereti leginkább. Ficzere Miklós
A fotó a növény tartásmódjának meghatározásához volt szükséges. A képen látható növény mérsékelt-hidegházi tartásmódú. Tavasszal (akár most) szét kellene ültetni mert az új hajtásoknak nem nagyon lesz hely a fejlődéshez. Ezután válasszunk egy olyan helyet neki ahol nagyon sok fényt kap(napfényt is,reggel és este) ez ugyanis nélkülözhetetlen feltétel. (Akkor elegendő a fény mennyisége amikor a levelek kicsit fakóbb majdnem sárgászöldek lesznek)Folyamatosan öntözni kell az év folyamán és az egyéb orchideák igényénél magasabb tápkoncentrációval öntözni. Az öntözést és a tápozást szeptembertől csökkenteni majd felfüggeszteni. Az ősz közeledtével minél tovább kinn tartani a hűvös hideg éjszakákban egész a 0+3fok ig.Ez nélkülözhetetlen a virágindukcióhoz . A téli mínuszok elől hűvös helyre vinni ahol lehetőleg sok fény van és nem melegebb 16-18 foknál. Ezeket a feltételeket betartva virágozni kell neki. Üdv
A növénye egy Peperomia caperata - törpebors nevű virág; elsősorban valóban leveleivel díszít, de kedvező körülmények között gyakran virágzik is. Tömött levélzetű, lassú növekedésű, átlagos szobai körülmények között könnyen gondozható, évelő növény. Erősen ráncos, szívhez hasonló levelei rendkívül jellegzetesek. Bővebben olvashat a növény ápolásáról a magazin cikkei között a Szobanövény rovatban.
Tisztel Tibor! A problémája más hol is jellemző gond szokott lenni, a nagy hó miatt a fű be fülled (főleg ha télen hosszan lett hagyva) és be rohad (be sárgul). A fülévégőztétes, jó megoldás viszont utána javaslok egy felülvetést és egy magas nitrogén tartalmú műtrágyát ami hamar feltud venni a gyep. Utána jó alaposan locsolja be, nehogy a műtrágya meg égesse a füvet! Higgye el rendbe fog jönni a fű. Üdvözlettel: Durucz Attila www.kertepito.com
Nem igényli,viszont a fekete cserép a halálát okozhatja mivel fényigényes növény amit nyáron szabadban tartunk,a nap ha rásüt a fekete cserépre megfőzi a gyökereket.(Megoldás:Egy kb.10-15centivel nagyobb átmérőjű fehér cserépbe bele kell állítani fekete cserepestől majd a 2 cserép közötti részt homokkal feltölteni amit folyamatosan nedvesen tartunk.) A gyökérzete kimondott talajlakó gyökérzet mely pihenő időszakban sem szereti ha kiszárad.Szétszedni tavasszal az új hajtások megindulása után célszerű de mivel strapabíró növény nem valószínű,hogy megsértődött.