1246. Hogyan építsünk sziklakertet?
A sziklakert nagyon szép, változatos eleme lehet a házikertnek vagy a közparknak, amely egész évben nyújt kedves látni- és megfigyelnivalót.
A sziklakert nagyon szép, változatos eleme lehet a házikertnek vagy a közparknak, amely egész évben nyújt kedves látni- és megfigyelnivalót.
Készítsünk párolt vöröskáposztát, most nagyon jó az ára! Hozzávalók: 75 dkg vörös káposzta, 4 evőkanál olaj, ízlés szerint ecet, cukor, só, 1 mokkáskanál törött fekete bors. Elkészítés: A megtisztított vörös káposztát lereszeljük, vagy vékony csíkokra felvágjuk és megsózzuk. Állni hagyjuk 30 percig. Lábosba átöntjük, rácsorgatjuk az olajat és fél dl vizet, majd fedő alatt puhára pároljuk. Ezután 1-2 evőkanál kristálycukorral meghintjük és megpirítjuk. Ecettel és törött borssal ízesítjük. Nagyon finom!
Nagyon komolyan hangzik és nem is gondolnánk, hogy a csabai kolbász milyen egyszerűen elkészíthető. Csak a pontos fűszerezési arányokat kell betartani és nagyon finom házi készítésű csabait kapunk! A Második világháború után ugyan a készítése már iparszerű volt orosházi, gyulai, békéscsabai, illetve budapesti üzemekben, de a város környékén és a környező falvakban a lakosság mindvégig házi körülmények között készítette. Íme a recept!
A Hónap szobanövénye novemberben a karácsonyi kaktusz (Schlumbergera). A karácsony közeledtével egyre ünnepélyesebb ruhát ölt; a teljes növényt beborítják a színpompás, hófehér, rózsaszín és tűzpiros virágok. Ám akár a karácsony, ez is csak egy évben egyszer történik meg.
Hogyan okoz az alvásprobléma közlekedési balesetet? Súlyos esetben az alvászavarban szenvedő elaludhat, elbóbiskolhat a volán mellett, de kevésbé súlyos esetben is romlik a koncentrálóképesség és a reakcióidő, már akár enyhe kialvatlanság esetén is. Tudta, hogy a rossz alvás hatása az alkoholhoz is hasonlítható? Ha fáradtan, álmosan ülünk a volánhoz, annyira csökken a koncentrációnk, mintha elfogyasztottunk volna 1-2 pohár bort. De honnan tudjuk, hogy rosszul alszunk?
Kedves Érdeklődő,így látatlanban azt tudom tippelni, hogy tápanyaghiány vagy túladagolás, illetve öntözési hiba lehet az ok. A szép erős palántákat nyáron hetente egyszer érdemes egy kevés zöldség táppal meglocsolni, így biztosítjuk számára a megfelelő tápanyag utánpótlást. A virágzás után nemsokára megjelennek az első kis méregerős chili paprikák, amelyeket csak az érés során, vagyis amikor bepirosodik szabad leszedni.A chili földjét ne öntözzük túl még nyáron se, de ne is hagyjuk teljesen kiszáradni, próbáljuk meg szépen egyenletesen nedvesen tartani. Tápoldatot csak hetente vagy kéthetente egyszer adjunk neki, hiszen ha túl tápoldatozzuk, többet ártunk vele, mint használunk.A másik paprikáját szinte boiztosan túlöntözte és/vagy Káliumhiány az oka a tősárgulásnak.
Kedves Érdeklődő, nem írta, hogy magról szaporította-e a virágot, mert a magról szaporított növények a negyedik-ötödik évben virágoznak, a dugványok és bujtások már a második-harmadik évtől egész nyáron virágoznak és teremnek. Nyáron a kertbe kiültetett golgotavirág óriási felületeket képes befutni, de az így nevelt töveket ősszel ki kell ásni, bár különösen enyhe teleken, betakarva a szabadban is áttelelhetnek. Az áttelelt növény a következő évben hatalmasra fejlődik; a sok-sok virág igazi egzotikus látványt nyújt - a szabadföldi teleltetés azonban nagyon kockázatos. Virágzó és termő példányokat a leggyorsabban bujtással állíthatunk elő: az idősebb növények fejlett hajtásait dugjuk le másik edény laza homokos földjébe úgy, hogy a hajtás csúcsa a talajból (30–50 cm-t) kiálljon a talajból. Ha a talajt állandóan nedvesen tartjuk, a szárrész gyorsan gyökereket fejleszt, és az anyanövénytől elválasztva önálló, nagy példányokat kaphatunk, amelyek akár már a következő évben is virágba borulhatnak.
Kedves Érdeklődő! A chia Dél-és Közép-Amerikában igen elterjedt növénynek számít. Latin neve Salvia hispanica. Itthon is megél védettebb helyen (de ha biztosra akar menni, tartsa cserépben és vigye be a lakásba)Az azték zsálya néven is ismert növény az ajakosvirágúak rendjén belül az árvacsalánfélék családjába tartozik. Ez a nyári évelő növény 1 éves korára eléri az egy méteres magasságot is. gazdasági termesztése: Júniusban vetéssel egymenetben elvégzik a magágy lezárását is. A növényt vegyszermentesen termesztik, majd novemberben takarítják be, beszállítják a tárolókba, tisztítják és tárolják. A tételek minőségi ellenőrzésen mennek keresztül. A saját termesztéssel az a gond, hogy Ön a nemesített magot vette meg, amit ha elvet, nem lesz pontosan ugyanolyan hatóanyag tartalmú. De mivel egy zsályaféle, amit gyakorltilag ugyanúgy nevelhet, a salvia officinalist, megpróbálhatja otthon is nevelni. Csak mértékkel a chia maggal, akár árthat is!
Kedves Érdeklődő! Nem írja, hogy pontosan milyenek ezek a barna foltok (kicsik, nagyok, szívásnyomok vannak-e), így csak arra tudok gondolni, hogy ez a szokásos jukkákra jellemző barna levélfoltosság. Tünetei - Coniothyrium levélfoltosság először megjelenik a pici világos idősebb levelein. Sárgás színű. Ezek általában elliptikus és szét vannak szórva az egész felső felületen, az idősebb leveleken. Körülbelül, 3- 4 hónap, elteltével feketeszínű, terjesztőként, sejtek formájában jelennek meg, a központban , és ezek láthatók szabad szemmel is. Az egyik legfontosabb szempont, a fertőzött levelek eltávolítása permetszerű öntözés vagy tárolt csapadék. A felső öntözést és a tárolt, csapadék, a rendszeres alkalmazása, és a gombaölő szerekkel együtt van szükség a betegség megelőzésére. Heti alkalmazások klórtalonil), vagy mankoceb vegyszerek re. Egyébként a yucca legfőbb gondozási igénye, hogy a földje ne legyen túlöntözve. Ez okozhatja a levelek sárgulását és lefelé konyulását is. Csak akkor szabad a földjét meglocsolni, ha az már teljesen száraz. Télen elég háromhetente egyszer locsolni, de nyáron is csak másfél hetente egyszer kell neki vizet adni. A lényeg, hogy a locsolás előtt a földnek már kissé száraznak kell lennie, mert a yucca a törzsében is tárolja a nedvességet. Így amikor a föld már száraz, a növények még mindig van víztartaléka. Ezen kívül nem szereti a túlfűtött szobákat: 25 fok felett is száradnak a levelek.
Kedves Érdeklődő! Könnyebb lett volna, ha küldött volna egy képet. Mert így nem tudom, hogy kár- vagy kórkép. Előfordulhat, hogy monília. Tünetek: a betegség terjedését tekintve összefügg a sebzést okozó kártevők kártételével. A sérüléseken könnyen bejut a kórokozó. A gyümölcsön sárga, gyakran koncentrikus körökben elhelyezkedő kinövések láthatók. A gyömölcsök elrothadnak, összeszáradnak (mumifikálódnak) és sokszor a fán maradnak.Terjedés: talajon lévő gyümölcsmúmiák, sebzést okozó kártevők. Ha a gyümölcsök összeérnek, akkor a micélium seb nélkül is áthatolhat.