1271. Hogyan gondozzuk a díszpaprikát? (Capsicum annuum)
Télen szokott megjelenni a virágárusok polcain. A kúp alakú, miniatűr paprikák érés során megváltoztatják színüket, és így egy tövön piros, sárga és rézvörös bogyók egyaránt találhatók.
Télen szokott megjelenni a virágárusok polcain. A kúp alakú, miniatűr paprikák érés során megváltoztatják színüket, és így egy tövön piros, sárga és rézvörös bogyók egyaránt találhatók.
Szerencsére nem kell hivatásos kertésznek lenni ahhoz, hogy a sövénynyírást profi szinten megoldjuk. Persze azért van néhány dolog, amire nem árt odafigyelni sövény nyírás során.
Tudta, hogy a francia gyűjtőknek köszönhetjük, hogy az első két, Közép- és Dél-Amerikából származó fuksziafajt, a Fuchsia triphyllát és a F. coccineát 1714-ben Európában is meghonosították? A Dél-Amerika legdélibb vidékéről származó harmadik fajnak, a F. magellanicának azonban csak 1788-ban, akkor is igen kalandos körülmények között sikerült meghódítania kontinensünket.
Milyen jó lenne, ha a növények beszélni tudnának! Sokkal egyszerűbb lenne a gondozásuk. Szólnának, ha éhesek vagy szomjasak, sőt arról is beszámolhatnának, miként nyomott el a cserepükben egy cigarettacsikket a kolléga a szomszéd szobából.
Egy nemrég közzétett brit kutatás szerint a közhiedelemmel ellentétben nem a nők, hanem a férfiak azok, akik hamarabb mondják ki partnerüknek azt a bizonyos bűvös szót. Igaz, szakértők szerint a nők részéről egyfajta önvédelmi reakció lehet, hogy megvárják, amíg a férfi nyilatkozik érzelmeiről.
Tisztelt Szaák Tibor! A letörölhető, fekete bevonat a képek alapján korompenésznek tűnik. Ha letörli, alatta a levél milyen állapotú? Talált esetleg valamilyen más elváltozást a növényen, gondolok itt gubacsszerű képződményre a leveleken? A levélszélszáradás milyen mértékű, az alsó vagy felső leveleken következett be? Van a babér közelében olyan növény, melyről a mézharmat+korompenész (leggyakrabban levéltetvek termelik) rákerülhetett, rácsöpöghetett a növényre? A levelek fonákán észlelt állatokat, esetleg gombaképleteket? Köszönettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Tavasszal nyugodtan szellőztesse át a gyepet és utána is ha szükséges, vesse felül! A rendszeres nyírástól is hamar sűrűsödik, de ahol szükséges vesse felül. A művelethez nekem a Presto fűmag vált be legjobban! Nagyobb áruházakban és kertészeti boltokban lehet kapni. A gyomstoppot a talajlazítás után végezze el, kb 2 héttel. A talajlazító és szellőzető között szerintem nincsen különbség! Késes és acél söprűs változata ismert. Ha csomós a fű, akkor a késessel menjen át, ha nem, akkor a keféssel, ez mindent kiszed! Borzasztóan fog kinézni utána, de ez a természetes. A szellőzetés után én valamilyen műtrágyával is megszórnám! Milyen a jó gyepszellőztető gép? Gyepszellőztetés, gyeptrágyázás tavasszal Nem mindegy, hogy milyen fűmagkeveréket választunk!
Mivel az örökzöldek télen is párologtatnak, ajánlatos a talaj víztartalmának pótlásáról ilyenkor is gondoskodni. Fagymentes napokon, ha a talaj is felengedett, öntözze meg a növényeket. A Smarag tuja nem fagyérzékeny, de a babérmeggy érzékeny lehet (nem biztos!), főleg akkor, ha edényben van, és a gyökere is teljesen átfagy. Érdemes a terasz védett - esetleg árnyékos - sarkába tenni, cserepét burkolni, és talaját folyamatosan nedvesen tartani. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: A kerti örökzöldek igénylik a téli öntözést. De hogyan?
Kedves kérdező! A sétarózsa elnevezés nem ismerős, igen valószínű, hogy nem ez a rendes magyar neve. Hogy mégis segíthessünk, kérem csatoljon néhány képet (1-3) a növényről, ez alpján remélhetőleg sikerül beazonosítani.
A neve: Heliopsis Helianthoides var. scabra.