1271. Hogyan gondozzuk a díszpaprikát? (Capsicum annuum)
Télen szokott megjelenni a virágárusok polcain. A kúp alakú, miniatűr paprikák érés során megváltoztatják színüket, és így egy tövön piros, sárga és rézvörös bogyók egyaránt találhatók.
Télen szokott megjelenni a virágárusok polcain. A kúp alakú, miniatűr paprikák érés során megváltoztatják színüket, és így egy tövön piros, sárga és rézvörös bogyók egyaránt találhatók.
Szerencsére nem kell hivatásos kertésznek lenni ahhoz, hogy a sövénynyírást profi szinten megoldjuk. Persze azért van néhány dolog, amire nem árt odafigyelni sövény nyírás során.
Tudta, hogy a francia gyűjtőknek köszönhetjük, hogy az első két, Közép- és Dél-Amerikából származó fuksziafajt, a Fuchsia triphyllát és a F. coccineát 1714-ben Európában is meghonosították? A Dél-Amerika legdélibb vidékéről származó harmadik fajnak, a F. magellanicának azonban csak 1788-ban, akkor is igen kalandos körülmények között sikerült meghódítania kontinensünket.
Milyen jó lenne, ha a növények beszélni tudnának! Sokkal egyszerűbb lenne a gondozásuk. Szólnának, ha éhesek vagy szomjasak, sőt arról is beszámolhatnának, miként nyomott el a cserepükben egy cigarettacsikket a kolléga a szomszéd szobából.
Egy nemrég közzétett brit kutatás szerint a közhiedelemmel ellentétben nem a nők, hanem a férfiak azok, akik hamarabb mondják ki partnerüknek azt a bizonyos bűvös szót. Igaz, szakértők szerint a nők részéről egyfajta önvédelmi reakció lehet, hogy megvárják, amíg a férfi nyilatkozik érzelmeiről.
Az ultrahangos riasztó a házi kártevőket riasztja el, nincs veszéllyel emberekre, és a nem rágcsáló háziállatokra, így a kutyákra, macskákra, madarakra és sem. <p> Kisebb gyümölcsösben a madárkár elleni védőháló kifeszítésével lehet próbálkozni. <p> Japánban a nasit a kiváló gyümölcsminőség elérése érdekében szinte kizárólag úgy termesztik, hogy egyenként bezacskózva védik a madárkártételtől. <p>Ausztriában pedig a szőlőültetvényekben 10-20 percenként ágyúlövésszerű robajjal riasztják el a területről a magarakat.
Az Ön növényén valószínűleg egy levéltetűfaj károsít (Adelges picea). Ellene bifentrin hatóanygú szerekkel védekezhet.
A büdöske vagy más néven bársonyvirág (Tagetes sp.) valóban rendelkezik ilyen tulajdonsággal, mivel illóolaja olyan anyagot tartalmaz amely elűz számos káros baktériumot, férget, gombát, egyéb talajlakó kártevőt és a gyümölcsfákat is védi levéltetű-inváziótól. Emiatt gyakran ültetik konyhakertbe is. Főleg paradicsommal és uborkával összeültetve ajánlott. Díszíti a spenót és saláta sorokat.
Sajnos magam sem ismerek szert erre a problémára. Amennyiben nagyon feltűnő helyen van a folt, akkor abban a négyzetben egy talajcserével és a fű újra vetésével lehet ideiglenesen megoldani a problémát. Viszont mire ott kinő a fű esetleg egy másik foltban kezdhetjük előlröl a kiigazítást. Talán kutyasétáltatással házon kívül tartható a probléma.
Zöldmetszést rendszerint júniustól augusztusig a ajánlott elvégezni. Általában ritkítani vagy visszametszeni kell a növényt <p>- a jobb fényellátottság, <p>- a vesszők beérlelése, <p>- a termőrügyképződés, illetve <p>- a termés beérése céljából. <p>Szőlőnél elkerülhetetlen a zöldmunka, almánál, körténél a tavaszi metszés kiegészítéseként alkalmazzuk. Azokat a hajtásokat kell eltávolítani, amelyek meredeken felfelé vagy a korona belseje felé nőnek, valamint azokat, amelyek a gyümölcsöt hozó ágakat takarják, árnyékolják.