1271. Hogyan gondozzuk a díszpaprikát? (Capsicum annuum)
Télen szokott megjelenni a virágárusok polcain. A kúp alakú, miniatűr paprikák érés során megváltoztatják színüket, és így egy tövön piros, sárga és rézvörös bogyók egyaránt találhatók.
Télen szokott megjelenni a virágárusok polcain. A kúp alakú, miniatűr paprikák érés során megváltoztatják színüket, és így egy tövön piros, sárga és rézvörös bogyók egyaránt találhatók.
Szerencsére nem kell hivatásos kertésznek lenni ahhoz, hogy a sövénynyírást profi szinten megoldjuk. Persze azért van néhány dolog, amire nem árt odafigyelni sövény nyírás során.
Tudta, hogy a francia gyűjtőknek köszönhetjük, hogy az első két, Közép- és Dél-Amerikából származó fuksziafajt, a Fuchsia triphyllát és a F. coccineát 1714-ben Európában is meghonosították? A Dél-Amerika legdélibb vidékéről származó harmadik fajnak, a F. magellanicának azonban csak 1788-ban, akkor is igen kalandos körülmények között sikerült meghódítania kontinensünket.
Milyen jó lenne, ha a növények beszélni tudnának! Sokkal egyszerűbb lenne a gondozásuk. Szólnának, ha éhesek vagy szomjasak, sőt arról is beszámolhatnának, miként nyomott el a cserepükben egy cigarettacsikket a kolléga a szomszéd szobából.
Egy nemrég közzétett brit kutatás szerint a közhiedelemmel ellentétben nem a nők, hanem a férfiak azok, akik hamarabb mondják ki partnerüknek azt a bizonyos bűvös szót. Igaz, szakértők szerint a nők részéről egyfajta önvédelmi reakció lehet, hogy megvárják, amíg a férfi nyilatkozik érzelmeiről.
Kedves Érdeklődő! 3 növényt mutat, az egyik ugye egy hortenzia, nem tudom, hogy tényleg úgy tartja-e, ahogy a növény igényli. Alábbiak szerint nem fog sárgulni a levele: A cserépben kapható virágot ültessük ki a kertbe, vagy a teraszra egy szép virágtartóba, dézsába, rododendron-virágföldbe. A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza. A másik, ha jól látom menta. Szintén félárnyékos helyre való.Tápanyagban gazdag, nedves talajt igényel. Melegigényes, nyugalmi időben hidegtűrő (földalatti hajtásrendszere nem fagy el, tavasszal korán kihajt). Túlságos elterjedését megelőzendő célszerű edényben elkülönítve nevelni. TEhát mindegyik félárnyékos helyre kellene, hogy kerüljön
NYugodtan trágyázhat gyeptelepítés után. A fű gyors gyökeresedését foszfordús műtrágyával segítheti elő. Gyors, akár 7-10 nappal korábbi kelést tesz lehetővé a megfelelően előkészített talajban. Felülvetésnél, újravetésnél is alkalmazható. Szabályozott tápanyag-leadású, 2-3 hónapon át táplálja a fiatal gyepet, burkolatnak köszönhetően a perzselés kockázata nélkül, optimális tápanyagszintet biztosít a kelő vagy a felújításra szoruló, gyenge fűnek.
Kedves Érdeklődő! Őket ajánlom: http://www.kolibrikerteszet.hu/magyal_Tőlük biztosan tud vásárolni. Magyal igényei:Merev, bőrszerű levelei szúrós élűek. Jó talajt, rendszeres vízellátást kíván. Kezdetben lassan, később közepes eréllyel nő. A kert védett, félárnyékos részébe telepítsük. Mészkerülő.
Kedves Judit! Mérőműszerrel tudják ellenőrizni, akár ezen az oldalon is talál iylen műszert: http://adwa.hu/hu/
Kedves Béla! Több hiba is van, illetve a részeltes tartást sem tudom. Öntözés: Rendszeresen öntözzük, de kis adagokkal, s lehetőleg lágy vízzel (nem közvetlenül csapvízzel), a túlöntözést kerüljük! Metszés nem tudom, hogy megtörtént-e, azt nem írta.. A nemes szemből kifejlődő hajtást arasznyi magasságban visszacsípjük, hogy a fácska elbokrosodjék. A hajtásokat 4 levél felett csípjük vissza, hogy minél több elágazást kapjunk. Az esetleg kitörő, túl erős hajtásokat erőteljesebben metsszük vissza.A citromfácskát nyáron a kertben félárnyékos helyen tartjuk. Árnyékban a hajtások túlságosan megnyúlnak, közvetlen napfényben pedig olyan erős a fácska párologtatása, hogy túlságosan is gyakori öntözést és permetezést kíván.Télen a fácskákat fagymentes, nem nagyon világos, alacsony páratartalmú helyiségben (folyosón, üvegverandán) helyezzük el. Ilyen körülmények között a növény élettevékenysége nagymértékben csökken, jól áttelel és a lombja is zöld marad. Az áttelelt növényeket csak a tavaszi fagyok elmúltával helyezzük ki a szabadba, mert különösen a gyümölccsel megrakott fácskák nagyon érzékenyek a hirtelen hőcsökkenésre. A megfázott fákról nem csak a levelek, de a tavasszal fejlődött virágok jelentős része is lehull.A citromfácska a talaj iránt nem túlságosan igényes. Minthogy a meszes talajt nem tűri, ún. gyepszintföldbe kell ültetni. Az erősen fejlődő fácskákat rendszeresen trágyázzuk. Ehhez a kereskedelemben kapható vegyes műtrágyákat használjuk fel oly módon, hogy 1 liter vízben 1 dkg műtrágyát oldunk fel, és ezzel öntözzük két-három hetenként a citromfa talaját. (Az Ön által használt jó, de szerintem ezt is túlzásba vitte, elég lenne 3 hetente)A citromjának télen alig van vízigénye; ilyenkor a talajt csak akkor kell megöntözni, ha a felszíne már porszárazzá vált. A vízigény tavasszal természetszerűleg fokozódik, hiszen a hőmérséklet emelkedik, és a növény is több vizet von el a talajból. Ilyenkor tehát bőségesen öntözzünk, lehetőleg permetezzük a fák lombját, sőt időnként a poros leveleket mossuk le. Ügyeljünk azonban arra, hogy a talajt ne öntözzük túl, mert nyirkos talajban a gyökerek könnyen megfulladnak, és ez a fácska pusztulását okozza.A citromfa érzékeny a szélre : ezért kívánatos a fát félárnyékban, védett helyen elhelyezni.