1311. Készítsünk fából lakókocsit!
Fából vaskarikát! - szoktuk mondani, ha valaki valami lehetetlenre vállalkozik. Fából lakóautót, de legalábbis kerekeken álló lakást viszont lehet építeni. Nézzük, hogy sikerült!
Fából vaskarikát! - szoktuk mondani, ha valaki valami lehetetlenre vállalkozik. Fából lakóautót, de legalábbis kerekeken álló lakást viszont lehet építeni. Nézzük, hogy sikerült!
Kényelmes székek, ergonómiailag tökéletesen felépített székek, kiváló alapanyagból készült székek... ez mind szép és jó - de mint mindenki, a tervezők néha szeretik átírni a szabályokat és kilépni a megszokott formákból és funkciókból. És ez néha nekünk rossz, jaj olyan rossz!
Néha a csomagolásnak szánt dísztáskák drágábbak, mint maga az ajándék, ami bennük van. Pár perc alatt készíthetünk magunk is Mikulás - csomagnak zacskót, ami nem csak olcsó, de személyesebb meglepetés is, mint amit a boltban vehetünk. Nagyon egyszerű!
Magyarország tujanagyhatalom. Ha jobban szemügyre vesszük nagyvárosaink gazdagabb zöldterületeit, leginkább csak tujasövényekkel elválasztott egyenkertek tárulnak elénk. Az egyhangúság feloldásául bemutatunk néhány lomblevelű örökzöld cserjét, amelyekkel remekül helyettesíthetjük a már unalomig ismert tuját.
Egy szép gyertyának mindenki örül. És ha mi készítjük, akkor még személyesebbé tehetjük az ajándékot. Készítsünk színes és illatos gyertyákat! Megmutatjuk, hogyan!
Ha más megoldás nincs a növény számára, akkor szerintem bírnia kell, bár sok fényt igényel ilyenkor, azt azért figyelembe kellene venni!
Erősen trágyázott talajnál gyakori, hogy a trágya megégeti a gyökérzetet vagy annak egy részét. leírása alapján ez történhetett a virágoknál. A selyemakácra vonatkozó kérdésnél nem adta meg a növények korát vagy méretét. A kikelő magoncoknak 0,5 - 1 literes is elég, később a növekedés ütemétől függően kell átültetni. A selyemakác nem igényli a párát, de az egyenletes meleget és a nedves talajt igen.
Ássa ki a csicsóka növényeket, biztosan lesznek alatta gumók, esetleg kisebbek, mint a szokásos méret. A csicsóka télre a talajban hagyható, amíg nem fagy meg a föld, később is kiáshatja. A csicsóka egyéves növény, a talajban maradt gumók rügyei a következő évben kihajtanak, új növények fejlődnek belőle.
Ezen a virágszáron már nem lesz virágzás csak a sarjat fogja nevelni. A virágzás majd egy másik száron lesz de a virágzás megindulásához a növénynek szüksége van arra, hogy éjszakára hűvösben legyen, legalább 3 hétig, ez indukálja a virágzást. Lehűlés hiányában többnyire elmarad a virágzás. Hűvös alatt a nappali és éjszakai hőfok közötti legalább 10-13 fokos különbséget értem
A küldött képek nem elég élesek a károsító meghatározásához. A ragadós anyag mézharmat, szívó kártevők (pl. pajzstetvek, levéltetvek) képeznek ilyet. A harmadik képen a fehér hosszúkás alakú rovarok mozdulatlanok vagy repülnek? Próbáltam kinagyítani a felvételt, de nem látható élesen a kártevő. A levélen látható zöld, hernyó szerű állat egy hasznos rovar lárvája, ne akarja kiirtani, a mézharmatot termelő rovart fogyasztja. A szívó kártevő ellen az Actara cagy a Careo rovarölő szeres permetezés hatékony, minél előbb permetezze le a lombját. Ellenőrizze, hogy a leveleken kívül az ágakon és a fatörzsön nem élnek-e az állatok. A gömbszivarfákra idén sokan panaszkodtak, hasonló jelenséget észleltek: mintha megállt volna a növekedése. Bizonyára gondozási probléma okozza: a fa gyökérzetét bőségesen és rendszeresen be kell öntözni az esőszegény , forró nyári hónapokban. A vizet ne a törzséhez, hanem a lombkorona szélére juttassa ki.