1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Valószínű, hogy a csoda sövény-ként árult turkesztáni szilre gondol, melyet 59 Ft/tő áron kínáltak. (Persze csak 1000 db feletti megrendelés esetén). Valóban ellenálló és gyors növekedésű fajta, de nem érdemes 1-2 év alatt ilyen magasra engedni. Szép sövény több éves neveléssel, rendszeres nyírással nevelhető belőle. A tuja sövénynél mindenképp ellenállóbb és tájképbe illőbb.
A hibiszkusz rendkívül magas víz és tápanyagigényű növény. Nyáron szeret a szabadban, míg télire világos, 12-14°C- os helyiséget igényel. Mivel nem jól viseli az áthelyezést, ilyenkor gyakran lehullajtja rügyeit, virágait. <p>Ha bimbóit annak ellenére is hullajtja, hogy cserepét máshova helyeznénk, az annak a jele, hogy több tápanyagot kíván. De téli pihenője alatt a hideg és a száraz levegő is virághullást okozhat. Megmetszve azonban a következő évtől még gazdagabb virágzásra serkenthető.
A képen sajnos nem igazán jól látható maga a forma, de megfelelő ápolás és rendszeres nyírás mellett a legtöbb örökzöld alkalmas különböző formák kialakítására.
Szőlész kollégám azt tanácsolta, hogy az öt éves szőlőtőkét még érdemes felcsirkézni, mert még fiatal tőkének számít, a téli időjárás pedig elég kiszámíthatalan, az extrém hideg még károsítaná.
A fa törzsén egy zuzmó látható, ami különösebb problémát nem okoz a fának. Ha zavaró mértékben benövi a fát, akkor dörzsikefével el lehet róla távolítani.