1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Köszönjük a javaslatot, ezen a héten keresse cikkünket az Édenkert honlap címoldalán a veremkészítés pontos leírásáról! Édenkertész
Kedves Vicky! Kérem, hogy küldjön a terméséről is ÉLES képeket, mert nagyon különleges!
A növény Pandanus, vagyis Csavarpálma. Csak idősebb, 3-4 éves növényt érdemes beszerezni, a fiatal példányok nagyon kényesek, sok párát és meleget kívánnak, amit lakásban nehezen adhatunk meg. A nagyobb növények 16-20 C fokos egyenletes meleg helyiségben bő öntözés mellett szépen fejlődnek lakásunkban. Nyáron is bent kell tartanunk, mert a szeles idő a párologtatást erősen fokozza. 2-3 évenként tavasszal ültesse át.
Nem kell, nyugodtan használható. Jó darázscsípés, horzsolás és égési sérülés esetén. Vágjon le egy darabot az aloéból, és használható is az irritált részen. A leveleiből nyert zselészerű anyagot belekeverheti az arcpakolásba, de akár a testápolóval és az arckrémmel is vegyítheti. Nem kell mást tenni, csak két-három centit lenyesni a leveléből, gondosan kikapargatni a belsejét, és összedolgozni a krémmel. Tízszer olyan gyorsan felszívódik, mint a víz, és jótékony hatása azonnal érezhető.
A rézgálicos víz egy-kétszeri öntözéssel nem árt egyik növénynek sem, ha csak a normál töménységű, maximum 0,2 %-os, de nem ajánlom az egész évi használatát. Üdvözlettel Gentischer Gábor