1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Minden levirágzott orchidea virágszárát csak akkor szabad levágni amikor az természetes úton magától visszaszárad, mivel a virágszárból nagyon sok tápanyag visszapótlódik a növénybe. Lepkeorchiknál viszont sűrűn előfordul az is,hogy elágazva vagy tovább növekedve újra virágzik.
A Leea világos, de a közvetlen napsütéstől védett, télen 20°C alatti helyet igényel; míg nyáron a szabadban nevelhető. A növekedési időszakban rendszeresen locsoljuk, a földjét tartsuk nedvesen. Tápanyagigényes, ezért tavasztól-őszig hetente tápoldatozzuk. Valóban nagy termetű növény, de kisebb metszéssel kordában tartható.
Sajnos ilyen irányú pontos ismereteim nincsenek, de én inkább komposztálnám a maradék zöldség-gyümölcsöket és a kész komposztot használnám fel az átültetendő növények földkeverékéhez. Ennél biztosabb ásványi anyag pótlás, ha az adott növény számára összeállított tápoldatokat, táprudakat alkalmazzuk.
Vérvirág - Scadoxus multiflorus kényes növény, nagyon tápanyagigényes. Tápdús földbe ültesse, és csak ha megerősödött, és melegebb lesz az idő is, akkor ültesse ki. Minden tavasszal és nyáron (a virágzás kezdetéig) tápoldatozni kell. A laza szerkezetű föld alatt sarjhagymák fejlődnek, amelyeket - óvatosan leválasztva - fel lehet használni a szaporításhoz. A kis hagymának három évre van szüksége ahhoz, hogy virágzóképes növény fejlődjék belőle. Tavasztól a virágzás befejeztéig a talajnak állandóan nyirkosnak kell tartani, de a cserép nem állhat a vízben! Ősztől tavaszig mérsékelten kell öntözni, hogy földje ne száradjon ki teljesen. Téli hőigénye minimum 10 fok, de hűvös szobában is teleltethető.
Az Actellic raktári kártevők ellen ajánlott rovarölő szer, nagyon jó gőzhatással rendelkezik, ezért vált be zárt légterű helyek kártevői (raktári kártevők) ellen. A rézszulfáttal valószínű, hogy hatását lecsökkentette, a lúgos vegyület nem keverhető más növényvédő szerekkel. Ha a permetlé keverésénél az oldat áttetsző volt, nem figyelt meg benne kicsapódást, akkor nem károsította a fát. A téli lemosó permetezésnél a rézszulfáthoz a fán áttelelő rovarok ellen olajtartalmú szereket szoktak keverni. Példáil: Agrol, Biola, Vektafid A. Ennek oka, hogy alacsony hőmérsékletnél a többi rovarölő szer általában nem tudja kifejteni hatását.