1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Kedves Józsi! Ez valami gombás betegség lehet, ilyen tüneteknél a védekezés már szinte lehetetlen. Laza szerkezetű talajba ültesse át, használjon lazitásnak perlitet. Szellős helyre állítsa és tényleg épp hogy csak kapjon vizet. Főleg magról vetett növényeknél ez sajnos előfordul.
A növényt sajnos takácsatka támadás érte, innen a pókháló. Szaporodásuknak a meleg, száraz levegő kedvez. Megtelepednek a leveleken, a száron, és addig szívogatják a növényt, míg az el nem szárad. Permetezd le a beteg részeket vízzel, mert az atkák nem bírják a páradús környezetet, azonnal elpusztulnak. Ha ez sem segít, akkor atkaölő szert kell bevetni ellenük. Kapható a virágboltokban és a nagyobb áruházak kertészeti részlegén. A korallvirág gondozásához mellékeltem egyik cikkünket.
Tisztelt Levél író! Mivel a borostyán egy élősködő növény ezért ajánlom a fenyők érdekében, hogy szedje le a róluk, mert teljesen elfogják pusztítani a növényt Üdvözlettel Durucz Attila Parképítő és kertfenntartó technikus www.kertepito.com
Az elvirágzás után a fiatal hajtásokat vissza kell vágni. Amilyen formára szeretné a növényt, úgy vágja vissza a hajtásait.
A totális gyomirtó szerek közül mindegyiket lehet használni, amúgy a flakonon rá van írva, hogy lehet egy erdészeti gyomirtásban használni. De ha nem akarja vegyszerekkel szennyezni környezetét akkor javaslom a kapálást!