1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
A növény a dendrobium fajhoz tartozik és azon belül a keresztneve phalaenopsis.Tehát Dendrobium phalaenopsis(és hibrid). Jól áll neki az átlátszó cserép.de nagy szüksége nincs rá.A Phalaenopsis csoporttal ellentétben nem szereti az állandó nedvességet.két öntözés között ki kell száradni a közegének.Elvirágzás után levelei nagy részét eldobja,ekkor már ne öntözzük egyáltalán.Szárazon és 14-18 fokon teleltessük ha lehet párás környezetben.Leveleit sem kell ilyenkor permetezni.Tavasszal az uj hajtás megindulása után kezdődhet az öntözés,meleg,sok fény,sok viz,sok táp és az uj(de lehet,hogy a régi is)hajtás a növekedése befejeztével ujra virágozni fog. Sok sikert!
Kedves Csóborné! Ebben a témakörben a következő cikkeket ajánljuk figyelmébe: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Citromfa teleltetése 4 lépésben
Kedves Kovácsné! A növényt vágja le nyugodtan és a levágott részt tegye vízbe! A szár megvastagodott részénél (nódusz) alul vágja le, mert a gyökerek itt fognak fejlődni!
Bodza: tőről szaporítható. Viszont érdemes vele vigyázni, mivel kiírtani későbbb már nehéz (célszerű dézsába telepíteni).
1-1,5 méteres magassághoz talán elég az 1mt köz, de nagyobbhoz inkább 1,5-2méter. Vadvédelem ellen érdemes a csemetéket körbe keríteni műanyag hálóval.