1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
A rózsalisztharmat ellen dinokap hatóanyagú növényvédő szerrel védekezhet.
A kutyák távoltartására létezik egy ún. "Macskajaj" nevű növény, ami állítólag minden négylábút elriaszt. Emellett esetleg repellensekkel, mint pl. a naftalin, vagy ultrahangos készülékkel tudja távol tartani őket.
Természetesen a cserép nagyságától függ, hogy hány darab muskátlit lehet elültetni benne. Egy 12 cm-es cserépbe 2 dugványnál többet nem érdemes, mert akadályozzák egymást a növekedésben. Később ha megerősödnek így is sükség lehet a szétültetésre. A hajtások visszacsípése a szár elágazódását segíti elő, viszont későbbi virágzást eredményez. El kell döntenünk, hogy előbbi virágzást vagy bokrosabb növényt szeretnénk-e kapni.
A kövirózsa (Sempervivum sp.) az igénytelen növények közé tartozik, sziklák között, maroknyi talajon, száraz körülmények között is jól érzi magát. Külön tápoldatozást nem igényel, nyáron, napfényes teraszon is elég 1-2 hetente öntözni, növényünk akkos sem okozhat csalódást nekünk. Télen is hagyjuk a szabadban, hiszen teljesen télálló. <p>Bővebben olvashat róla alábbi cikkünkben:
Ne várjon őszig, óvatosan ültesse át rózsáját egy nagyobb cserépbe!