1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Üdvözlöm! Az első kérdésre a válaszom: ilyenkor ideális kiültetni a Sárkány kontyvirágot (Dracunculus vulgaris)! A tövét érdemes azért betakarni egy kis kupacolással. 15-20 cm mélyen érdemes ültetni a gumót. A második: át is lehet teleltetni az edénybe, de - mivel télálló - ősszel is el lehet őket ültetni, mégpedig úgy, hogy a sarjhagymákat levéve tudjuk is szaporítani. Egyébként a tavasszal elültetett hagymák már nyáron virágba borulnak, a telelés mindenképpen hidegebb helyen történjen, mert a fejlődéshez kell a hideg hatása! Azt javaslom, hogy teleltesse át őket sötét hűvös helyen, és tavasszal ültesse el!
Tisztelt Simon Andrea! A legtöbb, amit egyelőre tehet, hogy folyamatosan öntözi a selyemfenyőt. Az örökzöldeknél a kiszáradás jelei némi fáziskéséssel jelentkeznek, a mostani lombhullás valószínüleg nincs összefüggésben a kiszedéssel. Az "örökzöldek " is váltják lombjukat. Tavasszal, az intenzív növekedés időszakában ez feltűnő, később kisebb mértékű, de folyamatos. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Legyen olyan kedves a gyökerét öntözni Atonik készítmény vizes oldatával. Egységnyi vízbe a cimkén megjelölt permetlé készítéshez szükséges mennyiség 4X mennyiségét legyen kedves adagolni. Javaslom a zöldítő helyett a Damisol cég Kondi nevű készítményét. Egyik termék sem jelentősen drága, de a hatása vélhetően eredményt fog hozni! Üdv: Növényorvos
Kedves Bálint János! A magyar nevekkel mindig csak a gond van :) Ilyen nevű növény azt hiszem, hogy nincs is, de mindenképpen pázsit fűféle, ha van is. Szerintem Ön a Festuca glauca 'Eisvogel' (Deres csenkesz)-re gondolt! Bár sok fűféle kapható, ami ezüstös, illetve ezüst színű. Ezek általánosságban áttelelnek a mi éghajlatunkon, de az óvatosság miatt és a fagyok miatt érdemes nagyon mérsékelt öntözés mellett - kéthetente egy kis víz - fagymentes helyen (pl.: garázs, lépcsőház) teleltetni tavaszig, amikor is kiültethető a kertbe!
Kedves Czolos! Az alany hajtott ki oltványa tövében. Feltétlenül szabaduljon meg tőle minél hamarabb, mert megerősödve elnyomja a ráoltott nemest. A fénykép alapján az alany bokor jellegű fűzfajtának tűnik, ami feltehetően nagy (2-3 m széles és magas) lesz. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő