1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Kedves Kerttulajdonos! Az ültetési távolság valóban nagyon kevés. Ilyenkor előfordulhat, hogy később az erős oldalgyökerek "megemelik" a kerítés lábazatát. Javaslom, hogy tavasszal minden irányból, egyformán vágja vissza az oldalhajtásokat kb. a felére. Ezt minden évben megismételve sűrű szerkezetű, keskeny sövényt fog kapni, amely - ha a növények oldalt már összeértek - sövénynyíróval vágható.
Üdvözlöm! A rossz hírem az, hogy semmivel nem tudják őket elriasztani! Sajnos meg kell szokni a madarak jelenlétét, illetve át kell alakítani a helyet, a kéreg helyett esetleg talajtakaró növényekkel, vagy kaviccsal, kőzúzalékkal!
Kedves Emese! Ez egy valóban ritka növény: Cornus macrophylla névre hallgat, ez egy som-féle!
Tisztelt János! A végleges tőkeforma a 3. évben alakul ki, ezért azt javaslom, hogy a vesszőket hagyja rövidebbre, akkor is, ha a tőke több, mint 3 éves, de szerintem nem valószínű! Tehát: a lekötött kart hagyja rövidebbre és minden évben hagyja hosszabbra!
Kedves Brigi! Nem ismerem a könyvet, de nem hiszem, hogy bárkit félrevezetnének, hiszen azért szakmai lektoráláson megy keresztül. Az elképzelhető, hogy egyes könyvekben néha eltérő módon írnak ugyan azon növényről, de alapjába véve nagyon nem térnek el, de hangsúlyozom, a könyvet nem ismerem, de a kereskedelmi és szakmai szabályokat figyelembe véve, biztosan használható a könyv!