1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
A kép alapján úgy tűnik, hogy nincs semmilyen probléma. A lassabb fejlődésnek több oka is lehet: - a rendszeres öntözésnél teljesen át kell hogy nedvesedjen a földlabda. Ilyenkor a nyári hónapokban nem kell spórolni a vízzel, csak arra ügyelni hogy ne álljon a cserép a vízben. - ha (átültetéskor) a növény indokolatlanul nagy méretű cserépbe kerül, akkor nehezebb kiszámítani a vízigényt, illetve akkor jó ideig csak a gyökérfejlesztéssel van elfoglalva. Konkrétan ebben az esetben nem gondolom, hogy ez lenne a probléma. Szóval vizet neki. Ha a megfelelő talajkeverékbe lett ültetve, úgyis kifolyik a cserép alsó lyukain a felesleges mennyiség.
Üdvözlöm! A képen tarackbúza (Agropiron repens) látható. A kiírtása hosszadalmas, mert mélyről is feltör. Javaslom, hogy rendszeresen, (két hetente) totális gyomírtóval permetezze le. pl.: Glialka, Gliphogan, Medalon.
Üdvözlöm! A laza szerkezetű talaj mindenképpen hasznos, perlittel és tőzeggel (esetleg kókuszrosttal) dúsítva! Arra ügyeljen, hogy ne tömörödjön be a talaj, mindig legyen laza és ne legyen pangó víz, illetve a túlöntözésre kell oda figyelni. A leírtak alapján helyes járt el! Ez egy piros pont!
Kedves Gábor! Az első képen egy sárkányfa (Dracena), a másodikon egy kúszóka (Cissus) látható. Álatalánosságban elmondható, hogy 20-25 °C-on elvannak, közepes vízigénnyel, nem kell közvetlen napfény, de ha világos a hely, azt nem bánják. Hát igen, Anglia: Mary Poppins, rossz idő, még rosszabb zene, sült hal krumplival...
Üdvözlöm! A képen egy Dracéna (Dracaena fragrans "Massangeana") van. Nagyon ellenálló növény: elegendő ha szoba hőmérsékleten tartják, nyáron jó az árnyékos rész a kertben, kevés fény ellenérre is vastag és nagy leveleket növeszt. Nyáron 1-2 naponta öntözzék, télen viszont nagyon ritkán! Javaslom az általános tápoldat használatát a virágzást elősegítése érdekében.