1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Tisztelt Petra! Ha a Glialkát az előírás szerint keverték be (10 l vízhez 1 dl Glialka) és ezzel permeteztek, akkor nem nagy a növények túlélési esélye. Esetleg a fásszárúak - rózsa és fás szárú bazsarózsa - élhetik túl. Ha viszont tényleg "csak" összekeverték a Glialkát véletlenül a rovarölő szerrel és a permetlevet a rovarölő szerre vonatkozó utasítások szerint keverték be (10 l vízhez 3-15 ml) akkor jó esély van a növények túlélésre. Aktívan nem tudnak sajnos segíteni a növényeknek, hanem meg kell várni, hogy az alvó rügyek kihajtanak-e. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kérdező! Az uborkán a peronoszpóra kórképe látható, a paradicsomon pedig a fitoftóra tünetei. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Érdeklődő! Sajnos ránézésre nem tudom megmondani, hogy ehető banánfajtája van-e (annak tűnik), többségében itthon azért nem lehet máshoz hozzájutni. Gondozásáról bővebben itt olvashat >>
Kedves Jucek75! Szerintem valamilyen gomba betegség lesz. Javaslom, hogy permetezze le valamelyik széles spektrumú gomba ölő szerrel. A Dithane és a Ridomil jó választás, akár keverve is lehet egyszerre. Átültetéshez a tavaszt esetleg az őszt javaslom. Szereti a jó víz gazdálkodású, tápanyagban gazdag talajt, de szépen fejlődik sovány talajon is. Az ültetéshez az ültető gödörbe keverjen tőzeget és komposztált szarvasmarha trágyát.
Tisztelt Enhi! A betegség neve aszkohitás levélfoltosság. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu