1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Tisztelt T. Bara! A növényen látható repedés lehet mehanikai sérülés során megtelepedett gombák, és baktériumok kárképe (ezek együttese okozza). A képen a növény ezet a sérülést kaluszosodva kezdi benőni ( a seb begyógyul). A folyékony bűzös váladék pedig a baktériumos fertőzés eredménye. Érdemes lenne a fát réz tartalmú szerrel - Bordoi lé, Rézoxiklord lepermetezni. A permetezés előtt a növny elhaltrészeit levakarni levágni, megtisztítani és permetezés után Fagéllel le sebkezelni (bekenni a teljes felületet). Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A datolyaszilva (vagy kakiszilva) metszését, csak ha nagyon muszáj -koronaritkítás céljából- végezzük! Nem szereti a metszést! A magról nevelt példányok később virágoznak, a szemzett példányok előbb, de néhány évig nem virágoznak, amíg még csemeték. Fontos, hogy kétlaki növény, van hím ivarú és női ivarú növény is, a virágok különböznek. A gránátalma esetében is csak ritkító metszést javaslok, tavasszal. Néhány évesen már virágzik!
Tisztelt Hagara Marianna! A tündérrózsát tőosztással, és magvetéssel lehet szaporítani. A magvetést meleg helyen bent lehet elkezdeni tőzeg és homok keverékébe. A tőzeghomok keverékét egy kis konténerbe cserépbe tegyük bele és abba a magot kb 1-2cm mélyen. Fontos hogy a cserép 2-3cm-es vízben folyamatosan álljon, biztosítva a folyamatos nedvességet a mag csírázásához, a vizi növénynél. A kis levelek megjelenésével a növény körül fokozatosan lehet növelni a víz nagyságát 3cm-ről, az egészen elmerülésig. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A képen egy rákvirág van (Aglaonema). A gondozása nagyon egyszerű: hetente kétszer öntözze, nyáron hetente-két hetente tápozza és napos-félárnyékos helyre tegye.
Üdvözlöm! A képeket külön kaptam, de azon látok egy valóban agglegénypálmát (Zammioculcas zammifolia), a kis duggványok, egy bunkólilom (Cordyline terminalis) mellé vannak ültetve. Szerintem át kellene ültetni a növényeket és tápozni, mert eléggé tápanyag hiányosnak tűnnek.