1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Tisztelt Kertbarát! Az agyagos kötött talajt (ásványi anyagokban gazdag, biológiai életben szegényebb) komposzttal, gilisztahumussza, és érett 2-3 éves istálótrágyával (marha, ló) lehet feljavítani, és a talaj biológiai életét javítani. A kötöttségét illetően pedig vályogos (ez a legjobb talajszerkezet), vagy homkos talaj hozzá keverni. A műtrágyát csak a szervestrágya kiegészítéséhez használjuk gyorsítva a biológiai humuszosodoási folyamatokat. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A levelekn található foltok és a sárgulás a muskátli xantomonászos betegsége. a levélen általában a levélszéltől kiinduló kör alakú vízzel átitatott foltokat láthatunk, amelyek néhány nap alatt 3-5 mm átmérőjűek lesznek. Közepük megbarnul vagy barnásfekete lesz, szegélyük sárga. A foltok összefolynak és a levél hamarosan elszárad. Esetenként a foltosság az érközökben halad előrer és a leveleken érközi sárgulás és nekrózis következik be. Védekezni a Rézoxiklorid 50WP-vel való permetezéssel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Mónika! A gyapjas pajzstetűkön egy viasz szerű réteg van, amiről lepereg a rovarító szer, ez a probléma felszívódó szerrel oldható meg. A legjobb a BI58, de ez 1. kategóriás, nem szabad forgalmú szer. A forgalomban a: Chess 50 WG nevű szer kapható, ez elég jó hatásfokú.
Kedves József! Igen, ez agy nehéz kérdés! Az olajfa esetében a talajt kell 0-5 C között tartani télen, ezt akár a terrarisztikában elterjedt talajfűtővel meg lehet oldani!
Kedves Aranka! Először is elnézést a csúszásért! Nagyon tavasz van! :) Igen ez valamilyen hybrid fajta (bár a tulipán alapból hibrid: Tulipa X hybrida a latin neve is) szerintem rojtos szélű, vagy esetleg papagáj virágú tulipán lesz. Ezek alacsony fajták.