1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Kedves Attila! A képen kínai keserűfű (Polygonum multiflorum) van. Egyébként gyógynövényként használja a kínai gyógyászat, de nálunk egy inváziós agresszív gyomnövény. Írtását totális kontakt gyomírtó szerrel javaslom.
Tisztelt Kertbarát! A képen sajnos tápanyaghiány tünetei vagy a túl kötött agyagos és savanyú talaj tünetei láthatók. A lelassuló növekedés, és a kis levél a nitrégén a kén vagy a cinkhiányra utalhat. A talaj savanyú kémhatása és kötöttsége szintén csökkentheti a tápanyagok felvételét. Javasolt a növények tápoldatozása nitrogén kén és cinktartalmú tápoldatokkal (Volldünger, FitoHorm) Ezenkívül ajánlatos lenne ha savanyú a talaj akkor meszezni (mészkőporozás), ha kötött akkor laza homokot bekeverni. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök
Kedves Ágnes! A levelek sárgulásának oka valószínűleg gyökérsérülés lehet. A levelek sárgulása normális esetben csak néhány alsó levélre terjedhet ki, és a továbbiakat nem érinti. A túlzott locsolás inkább árt, mint használ a növénynek: gyökerei könnyen elrothadnak (csak akkor öntözzük meg a növényt, amikor a földje már kiszáradt - hetente-kéthetente történő locsolás bőven elegendő számára, csak a nyári kánikulai napokon kell esetleg többször is megöntözni). A növény kedveli a világos, de nem túl napos helyeket, a tűző nap szintén árthat neki. Bővebben a növényről: Hogyan gondozzuk az aloe verát?
Kedves Feri! Őszi vajas almának szokták említeni ez a gyümölcsöt. A rügypattanás előtt (akár februárban) kell metszeni és szinte biztos, hogy megfelelő metszéssel termőre fordul, nemcsak az ágvégeken.
Üdvözlöm! A képen kínai keserűfű van. Nagyon agresszív invazív faj. Javaslom, hogy totális gyomírtóval permetezze le, ahányszor csak kihajt!