1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Üdvözlöm! A képen egy Calathea rufibarba van. Magyarul: nyílgyökérnek nevezik. Egy korábbi cikkünket ajánlom figyelmébe, ahol mindenre választ kap: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/calathea-concinna-szobanoveny-gondozasa/2618/
Üdvözlöm A képen a fehér patkó alak, a szijács. Itt mennek végbe az aktív élet folyamatok. Az ebben lévő sejtek plazmájában sok keményítő található, amit a gombák szeretnek. Szerintem ez egy régóta húzódógomba-betegség,ami okozta a féloldaliságot és száraz ágakat. A képből egyértelműen látszik, hogy a fa egyik fele nem élt, nem látszik aktivitás. A hajtást érdemes nevelni,de én egy teljesen ú fa telepítését preferálnám inkább.
Kedves Béla! Ha nincsen teleltetve akkor szokott ilyet csinálni, hogy a virágzási idő kitolódik, illetve hogy eltér a megszokottól. Nincsen gond, nem kell aggódni!
Üdvözlöm! A fügét egyszerűbb szerintem bujtással szaporítani, bár a dugványozás is eredményes módja a szaporításnak. A fás dugványokat ilyenkor világos helyen tárolva kb 10-15 C-on ajánlott, ami tavaszra gyökeret fog ereszteni. A dugványokat ládába szorosan egymás mellé kell dugni nedves tőzeg-perlit keverékébe és esetleg fátyol fóliával le takarni, hogy ne száradjon ki. A polaritásra figyelni kell!
Kedves Laci! A képen egy selyemkóró (Asclepias syriaca) van. Eredetileg amerikai, de agresszív terjeszkedésű gyomnövény. A textilipar felhasználására került be hozzánk. A selyemfű méz is ebből a növényből gyűjthető. Amúgy mérgező növény.