1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
Kedves Melinda! Valóban a here-félék virága vonzza a méheket, ami a vendégek szempontjából nem túl kedvező. Szerintem egy szárazságtűrő fűmagkeverékkel is meg lehetne oldani. Ezek kimondottan elhanyagolt területekre valók. A következő fajokból és arányokból kell állnia kb.: Vörös csenkesz 40.00% Angolperje 20.00% Felemáslevelű csenkesz 20.00% Nádképű csenkesz 20.00%
Kedves Olvasónk, fénykép alapján sajnos elég nehéz. Ha nyár lenne, azt mondanám, hogy csak öntözni kell, mert nagyon igényli a tuja a vizet >> de így tél végén még valószínű, hogy a didimaszcellás pikkelylevél barnulás >>
Üdvözlöm! Sajnos elég nagy a baj. Nagyon el van öregedve. A három ágból kettőt vágjon le és ha nem lesz nagyon kopasz a fa, akkor a harmadikat is. Ha nagyon kopasz lesz, akkor egyet hagyjon meg és jövőre azt is le kell vágni. De hosszútávon nem lehet már sokat várni a fától szerintem, már a pusztulás útjára léppet.
Üdvözlöm! Szinte biztos, hogy ezért. A gumót legalább 8-10 cm mélyre ültesse el és minimum a cserép 20 cm legyen.
Kedves Anikó! Nekem a képek alapján túlöntözés gyanús. A ZZ pálmát, havonta egyszer szigorúan kell csak öntözni. A pangó víz nagyon nagy károkat tud okozni, ha a növény alatt marad. A szerencsebambusznál is szerintem ez lehet az ok.