1316. Mi az oka a fák, cserjék őszi lombszínének?
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Bizonyára mindenki gyönyörködött már az őszi táj szépségében. Mi rejlik a lombszíneződés hátterében? Ősszel a fák a rövidülő nappalok és az éjszakai hőmérséklet csökkenése miatt lombszínt váltanak.
Valahogy el kell jussunk az ágyásokig, illetve kezdenünk kell valamit a kitaposott helyekkel. Építsünk járdát, vagy valamilyen izgalmas térburkolatot!
Ha többször megtörtént már, hogy egy százas csomag papír zsebkendő és a hőmérő nagyobb szerepet kapott az életében, mint a notesze vagy egy szórakoztató film, akkor itt az ideje a megelőzésen gondolkodni. Csokorba gyűjtöttük, amit jó, ha tudsz a megfázásról, illetve a megelőzéséről!
Bár eddig a tél enyhének tűnik, azért nem árt felkészülni a fagyra, hóra, szélviharra. Következzen pár praktikus megoldás arra, hogyan tudjuk megvédeni növényeinket az ítéletidőtől.
A kaktuszok szárazságtűrő-képessége rendkívüli. Akár évekig is képesek víz nélkül életben maradni, mivel sejtjeik különleges vízmegkötő vegyületeket tartalmaznak. Mivel ennyire életképesek, olykor száz évnél is tovább élnek. A sivatagi környezetben élő emberek már régen felismerték, és igyekeztek kihasználni a kaktuszoknak ezt a tulajdonságát. Mi is számba vesszük ezeket.
A tuja nem honos Magyarországon. Ez az elsődleges oka annak, hogy nem is érzi magát nálunk olyan jól, mint a honos cserjék, örökzöldek. Túl szárazak és melegek a nyaraink (az idei egy ritka kivétel volt), míg a teleink nagyon hidegek is tudnak lenni. Könnyen legyöngül a növény és élettani körülmények (tápanyaghiány, vízhiány, a talaj nem megfelelő állapota, stb) odáig vezethet, hogy a tuja levelei barnulnak, majd lehullanak. <p>Emellett egy gombás betegség és a pajzstetű is károsíthatja. Erről az alábbi cikkekben olvashat.
Az élénk zöld levelek árulkodóak, valószínű az egyoldalú tápanyagutánpótlás következtében vashiány alakult ki. Ami nem azt jelent, hogy nincs legendő vas a földben, hanem, hogy nincs olyan állapotban, amelyet a növény fel tudna venni. Ez erősen meszes talajban könnyen kialakulhat. Súlyos esetben vas tartalmú lombtrágyával lehet kezelni a növényt.
A Bacopa eredeti élőhelyén, - Amerika és Európa szubtrópusi területein - vízparti évelő növény, tehát nem kizárt az átteleltetése. Mivel fagyérzékeny, mindenképp védenünk kell a fagytól. Világos, de nem túl meleg helyen, kevesebb locsolással meg lehet próbálkozni az átteleltetésével.
Valószínűleg nem lóhere szaporodott el a kertükben, mivel az nem bírná a rendszeres nyírást, hanem egy hozzá hasonló, évelő gyomnövény. Ha nem bírják kézzel eltávolítani a gyomokat, akkor foltokban lehet gyomirtószeres kezelést alkalmazni - szelektív, kétszikűekre ható gyomirtószerrel.
A fukszia hajtásdugványról szaporítható, de ha új hibridekkel szeretne kisérletezni, akkor a magjait kell elültetni ősszel vagy tavasszal. Viszont tudnunk kell, hogy a magvak a csírázóképességüket hamar elvesztik.