1456. Mi az a guárgumi?
Mi is ez a furcsa nevű növény? Annyi élelmiszeripari ágazatban hasznosítják, hogy a felsorolás láttán már-már az a kép alakul ki a fogyasztóban, hogy a guárgumi a modern étkekből már nem is hiányozhat.
Mi is ez a furcsa nevű növény? Annyi élelmiszeripari ágazatban hasznosítják, hogy a felsorolás láttán már-már az a kép alakul ki a fogyasztóban, hogy a guárgumi a modern étkekből már nem is hiányozhat.
A tripszek nem kímélik a szobanövényeket, a zöldségeket és a dísznövényeket sem. Mutatjuk, hogyan küzdjünk ellenük!
A lombhullató örökzöldekből kialakított sövények télen is megfelelő takarást adnak, amellett, hogy színt visznek a szürkeségbe. A virágzó cserjékből válogatott növénysor színes és fantáziadús. A cserjékből álló sövények rövid idő alatt magasra nőnek, kevesebb ápolást igényelnek.
A vékonyabb levelű növényfajok, mint a paprika vagy az egynyári dísznövényeink közül a fukszia, kevésbé képesek tolerálni a vízhiányt. Dísz- és haszonnövényeink vízigénye sok tényezőtől függ. A faj-, és fajtára jellemző igényen kívül a vízigényüket számos környezeti tényező, és a növény életkora is befolyásolja.
Néhány szál virág is elegendő lehet ahhoz, hogy az iroda barátságosabbnak tűnjön. A növények ugyanis melegebbé, kellemesebbé hangolják a környezetet, javítják a munkahely minőségét, segítik a jó munkahelyi klíma kialakulását, ami a teljesítmény hatékonyságára is erősen kihat.
Nagyon köszönjük, a klassz tippet, írunk róla! Édenkertész
Kerülni kell a tűző napot az elhelyezésnél, és nem szabad túlöntözni. Nagyon erős fényben, főként ha ablakon keresztül is rá tud sütni a nap gyakran világos leveleket fejleszt, és ugyanez történhet a túlöntözésnél is. A Zamioculcas igen jó szárazságtűrő, a kimondottan ritka öntözéssel szebb növény nevelhető belőle, mint a gyakorival.
A kék áfonya kifejezetten savanyú kémhatású talajban érzi jól magát, ennek hiányában sárgulhatnak levelei. Amennyiben 2 évnél régebben van ugyanabban a talajban, tőzeggel kevert új talajba ültesse át. Wuxal szuper komplex műtrágyaoldattal 2 hetente öntözze be földjét, így megelőzheti az esetleges tápanyaghiányt. A japánjuhar leveleit a nyári hónapokban a tűző nap gyakran leégeti. Sajnos ez a növény nem bírja a forróságot. Ha edényben neveli, helyezze a nyári hónapokban félárnyékos helyre, déli órákban ne érje közvetlen napfény. A szabdföldbe kiültetett növénynél a kritikus hetekben árnyékolja a juhar lombját.
Valamilyen aerosollal be kellene fújni a járatba, a fészket pedig egyszerűen leverni. Számtalan készítmény van a piacon, Biolit, Protect, Vape, Raid...
Kérem küldjön fényképet a betegségről, a tünetekről! Valamint szíveskedjen tájékoztatni, hogy hol él a növény (talajban vagy dézsában), mióta van ott, és hogyan kezeli. Édenkertész