1456. Mi az a guárgumi?
Mi is ez a furcsa nevű növény? Annyi élelmiszeripari ágazatban hasznosítják, hogy a felsorolás láttán már-már az a kép alakul ki a fogyasztóban, hogy a guárgumi a modern étkekből már nem is hiányozhat.
Mi is ez a furcsa nevű növény? Annyi élelmiszeripari ágazatban hasznosítják, hogy a felsorolás láttán már-már az a kép alakul ki a fogyasztóban, hogy a guárgumi a modern étkekből már nem is hiányozhat.
A tripszek nem kímélik a szobanövényeket, a zöldségeket és a dísznövényeket sem. Mutatjuk, hogyan küzdjünk ellenük!
A lombhullató örökzöldekből kialakított sövények télen is megfelelő takarást adnak, amellett, hogy színt visznek a szürkeségbe. A virágzó cserjékből válogatott növénysor színes és fantáziadús. A cserjékből álló sövények rövid idő alatt magasra nőnek, kevesebb ápolást igényelnek.
A vékonyabb levelű növényfajok, mint a paprika vagy az egynyári dísznövényeink közül a fukszia, kevésbé képesek tolerálni a vízhiányt. Dísz- és haszonnövényeink vízigénye sok tényezőtől függ. A faj-, és fajtára jellemző igényen kívül a vízigényüket számos környezeti tényező, és a növény életkora is befolyásolja.
Néhány szál virág is elegendő lehet ahhoz, hogy az iroda barátságosabbnak tűnjön. A növények ugyanis melegebbé, kellemesebbé hangolják a környezetet, javítják a munkahely minőségét, segítik a jó munkahelyi klíma kialakulását, ami a teljesítmény hatékonyságára is erősen kihat.
Üdvözlöm! Ez egy gomba faj, de pontosan sajnos nem tudom, hogy melyik. Aggodalomra azonban semmi gond, ha mérgező is, csak abban az esetben tehet kárt, ha megeszik. Ha zavarja, egyszerűen dobja ki a kukába.
Üdvözlöm! A szikleveleket és az első pár lomb levelet látom, amiről szinte lehetetlen megmondani! Kérem, ha már nagyobbak, akkor küldje el újra a fotót, akkor meg tudom mondani!
Kedves Érdeklődő, nem küldene egy fotót? nagyon kíváncsi vagyok, mert én még senkinél nem láttam virágzó sugáraráliát. Biztos, hogy az? Az elvirágzott fejeket mindig jó levenni a növényről, mert leterheli. Vízigény: Tavasztól őszig locsoljuk rendszeresen, télen viszont fogjuk vissza az öntözést, és ne álljon alatta pangó víz, mert a gyökerek kirohadnak és ez a növény halálhoz vezet.Tápoldat: Tavasztól őszig hetente egyszer adjunk az öntözővízhez kevés tápoldatot, télire erre nincs szükség.Átültetés: A fiatal növényeket érdemes évente egyszer átültetni B típusú laza virágföldbe, a közepes növényeket kétévente egyszer ültessük át, a nagyméretű schefflerán pedig csak a felszíni talajt cseréljük le évente.Kerüljük a hideg huzatos szobákat, és ne érje nyáron erős tűző napsütés
Kedves Rita, Élelmezés-egészségügyi várakozási idő Actara használatra esetén: * alma, körte 28 nap, * napraforgó 21 nap, * őszibarack, dohány, szőlő, cseresznye, meggy, szilva, kalászosok 14 nap, * paprika, paradicsom, uborka 3 nap, * brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé, burgonya, hagyma 7 nap de nyugodtan használhat bio növényvédő szert levéltetvek ellen és akkor nem kell aggódni, pl Biola.
Üdvözlöm! Szerintem -a képek alapján- az őszibarack egyik legjellegzetesebb betegségének, a Tafrinás levélfoltosodásnak a kezdeti tünetei láthatóak. A levelek később be is pöndörödnek, lehullanak. A BRAVO nevű szer és a SCORE250 EC szer keveréke a megfelelő. Az utóbbi felszívódó, az első egy kontakt hatású szer és ezek együttes keverékével jól lehet kezelni. Permetezzék le a fát , hetente, összesen háromszor.