1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Valószínű, hogy a csoda sövény-ként árult turkesztáni szilre gondol, melyet 59 Ft/tő áron kínáltak. (Persze csak 1000 db feletti megrendelés esetén). Valóban ellenálló és gyors növekedésű fajta, de nem érdemes 1-2 év alatt ilyen magasra engedni. Szép sövény több éves neveléssel, rendszeres nyírással nevelhető belőle. A tuja sövénynél mindenképp ellenállóbb és tájképbe illőbb.
A hibiszkusz rendkívül magas víz és tápanyagigényű növény. Nyáron szeret a szabadban, míg télire világos, 12-14°C- os helyiséget igényel. Mivel nem jól viseli az áthelyezést, ilyenkor gyakran lehullajtja rügyeit, virágait. <p>Ha bimbóit annak ellenére is hullajtja, hogy cserepét máshova helyeznénk, az annak a jele, hogy több tápanyagot kíván. De téli pihenője alatt a hideg és a száraz levegő is virághullást okozhat. Megmetszve azonban a következő évtől még gazdagabb virágzásra serkenthető.
A képen sajnos nem igazán jól látható maga a forma, de megfelelő ápolás és rendszeres nyírás mellett a legtöbb örökzöld alkalmas különböző formák kialakítására.
Szőlész kollégám azt tanácsolta, hogy az öt éves szőlőtőkét még érdemes felcsirkézni, mert még fiatal tőkének számít, a téli időjárás pedig elég kiszámíthatalan, az extrém hideg még károsítaná.
A fa törzsén egy zuzmó látható, ami különösebb problémát nem okoz a fának. Ha zavaró mértékben benövi a fát, akkor dörzsikefével el lehet róla távolítani.