1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
A virág és levélhullás nem természetes a gardenianal sem. Mivel érzékeny szobanövény több tényező is okozhat virág és levélhullást. Tápanyaghiány, huzatos hely. időszakos szárazság stb. Télre keressen 15°C körüli, világos helyet neki, ahol kevesebb öntözés mellet nyugodtan áttelelhet. Tavasszal érdemes nagyobb cserépbe ültetni, savanyú talajba, s akkor remélhetően újra erőre kap.
Ha úgy találja, hogy tényleg nagyon kicsi a cserép a növény méretéhez képest, természetesen most is át lehet ültetni jó vízáteresztő, laza, humuszos (PH= 5-6) talajba. Érdemes a cserép aljába - a jó vízelvezeés céljából - kavicsokat tenni, hogy a pangó vizet mind jobban elkerüljük.<p> A bolyhos levelű növények általában nem szeretik, ha felületüket permetezzük, ezért inkább csak a növény környezetében párásítsunk, ne fújjunk közvetlenül a levélre.
A hazai Növényegészségügyi és talajvédelmi állomásokon végeznek talajvizsgálatot, ahol vizsgálják a talaj 14 paraméterét, többek között a kötöttségét, a kémhatását, a humusztartalmát, az összes sótartalmát, valamint meghatározzák a benne levő makro-és mikroelemek arányát. <p>A mellékelt cikkben részletes leírást kap, hogy hogyan kell talajmintát venni, s mire kell figyelni.
A koszorúfutókára (Stephanotis floribunda) nem igazán jellemző a tojás nagyságú termés. Tudna képet küldeni növényéről, hogy megállapítsuk kilétét?
Egy fagymentes hely tökéletes a datolyaszilvának is. <p>A datolyaszilva 10-15 m magasra is megnőhet. Melegigényes faj, csemetekorban fagyérzékeny. Közepes vízigényű, de elviseli a kisebb szárazságot is. Termése alma nagyságú, fénylő narancssárga. A piacon a kakiszikva helyett az egzotikusabbnak tűnő hurma néven árusítják. Ahhoz, hogy termése beérjen hazánkban, déli fekvésű, meleg helyet kell keresni számára.