1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Ha sokáig tart a vízzel telített levegőmentes állapot, abba a növény belefulladhat. amennyiben dézsában van a citrom érdemes kiemelni a vízből.
A hirtelen téli levélhullást több tényező is kiválthatja, gyanakodhatunk a kevés fényre és a túl sok tápanyagra (télen egyáltalán nem kell tápoldatozni), vagy ami a leggyakrabban előfordulhat, hogy huzatot kap a növény, ami levélhullást okozhat. Tavasszal a kopasz ágvégek levágásával serkenthető a növekedés.
Ha nem teszi ki a leandert a szabadba még hidegben, akkor nem probléma, hogy már most megjelennek rajta a bimbók. Értelem szerűen hamarabb is fog virágba borulni.
Az aréka pálma vagy más néven bétel pálma (Areca catechu) a félárnyékos vagy világos helyet, minimum 18 fokot, és a magas páratartalmat részesíti előnyben. Tálkájában akár folyamatosan állhat a víz, a pangó vízre nem érzékeny, s ez legalább a páratartalmat is növeli. A sárgulásnak valószínű, hogy az alacsony páratartalom lehet az oka, ezen kéne javítani permetezéssel, párologtató elhelyezésével.<p>A kókuszpálmához hasonlóan érzékeny növény.
A növény a korallvirág (Kalanchoe blossfeldiana) rövidnappalos növény, ezért csak úgy bírható virágzásra, ha napi 14 órán keresztül 6-8 héten át teljes sötétségben tartjuk. Mivel ezt sokan macerásnak tartják, elvirágzás után egyszerűen megválnak növényüktől. A fagyos huzatot egyik növény sem szereti, ezért szellőztetéskor érdemes arrébb helyeznünk őket.