1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Helyettesítő szer lehet a Nevirol, amely meghosszabbítja a bibék élettartamát, tehát nagyobb a jó megtermékenyülés esélye, de kell a megporzás. A jó porzófajta, annak közelsége, és az elegendő méhjárás önmagában is elegendő lehet, a szer használatát csak akkor javaslom, ha valamelyik tényezővel baj van. Egyébként túlkötés lehet az eredmény, vagyis sok, kicsi gyümölcs.
A növényi alkoholos kivonatokat tinktúrának hívjuk. Fokhagymából az alábbi módon készíthető: Fokhagyma tinktúra: 2 dl tiszta alkoholba szeleteljünk annyi fokhagymát, amennyit ellep az alkohol. Azután higítsunk az alkoholnak megfelelő mennyiségű desztillált vízzel. Néhány hét állás után leszűrjük és orvosságos üvegekbe töltve használhatjuk. Csak fokozatosan növeljük az adagot, először csak 5-5 cseppet fogyasszunk.
A szakirodalom azt mondja, hogy ne tegyünk kutyaürüléket a komposztba, mert káros baktériumokat tartalmazhat. A saját komposztomba én tettem, mert azt gondoltam, hogy nem találok meg minden darabot a gyepen, és azt a száradás után a fűnyíró rendesen elporlasztja, elszéleszti a levegőbe, tehát úgyis megkapom azokat. Döntsön saját feje szerint. A komposztálás folyamata - sosem késő belekezdeni! Tavasszal vagy ősszel komposztáljuk a talajt? Komposztálási módszerek
A képen látható növény valószínűleg guava, ha az Interneten rákeres, akkor talán pontosabban be tudja azonosítani. Sajnos így fényképről pontosan meghatározni elég nehéz.
Tavasszal azokat a hagymákat és gumókat kell elültetnünk, amelyek nyáron virágoznak és föld alatti részeik nem télállóak, hanem érzékenyek a fagyra ezért ősszel fel kell szedni őket a talajból és száraz, fagymentes helyen teleltetni. Az ültetési mélység és az egymástól való távolság legyen kb. 10 cm. Nem igényel különleges földet, általános, laza, jó vízelvezető talaj megfelelő számára.