1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Fagymentes időszakban kimondottan ajánlott a lemosó permetezés! A permetezés mellett ne feledkezzünk meg a talajra hullott beteg, fertőzött levelek megsemmisítéséről sem. Bővebben:
A virágzást serkentő tápoldatok természetesen nem csak a bimbóképződést, hanem a virágzást, sőt a beérést is segítik, ha folyamatosan adagoljuk a tápot. Az előírt mennyiségek betartása ekkor is fontos, a túlzott mértékű táplálással akár árthatunk is növényünknek.
A hagyományos értelemben vett szavatossági idő nincs, a hosszú tárolás alatt csak a víztartalom és a nitrogéntartalom csökken gyorsan, a többi tápelem szintje megmarad, a szervesanyag mennyisége csak lassan csökken, ahogyan komposztálódik az anyag.
Az újonnan feltörő sarjakat permetezze le valamelyik glifozát tartalmú gyomirtószer 2 %-os oldatával, amikor azok legalább 20-30 cm magasak. Valószínűleg nem elég egy kezelés, várhatóan szükség lesz 2-3 - szori ismétlésre, de azután végleges lesz az eredmény.
Fokozatosan kell a melegre bevinni, úgy ahogy a természetben is történik tavasszal Először hideg, sötét helyen kell tartani 5 fok körüli hőmérsékleten 2-3 hétig. Amikor megjelent a rügy, akkor lehet 10-15 fok körüli világos helyre rakni. Ekkor megkezdődik a virág növekedése. Amikor már elég nagy (pl. 10 cm) akkor be lehet tenni meleg helyre, szobába is, mert innen már gyorsan virágot bonthat.