1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Természetesen lehet szaporítani. Legegyszerűbb módszer a sarjleválasztás, de lehet gyökér és levéldugványozást is végezni róla. Nagy ritkán magot is érlel, ezt is el lehet vetni.
Sajnos általában kiszárad az Erica (vagy sokszor csarab nevű rokona), ha ősszel nem td rendesen begyökerezni vagy nincs rendszeresen, a fagymentes időben ötözve-ápolva. Bár nem látom a növényt, a leírása alapján azt gondolom, hogy teljesen kiszáradt. Próbálja meg visszametszeni, ha nem lát benne életet, mehet a komposztra.
Valóban létezett olyan szer, amiről ír, de EU rendelet alapján a forgalmazása ma már tilos. Helyettesítő szerként alkalmazhat olyan hasznos szervezeteket (fonálférgeket), melyek egyensúlyban tartják a kertjének talaját és nem veszélyes a környezetre sem. Ajánlom figyelmébe alábbi cikkünket:
A sárguló leveleket (a teljes lombozatot) permetezze le 2-3 hetente Wuxal mikroelemekkel kombinált lombtrágya 0,2 - 0,4 %-os oldatával. A kezeléseket augusztus végén be kell fejezni. Ha tápelem hiány idézte elő a sárgulást, a kezelések hatására a levelek visszazöldülnek.
A ciklámen kedveli a savanyú talajt, de a meszesben is megél gond nélkül. Tehát nyugodtan használja a földkeveréket!