1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
A felvételek a szőlő fakórothadás betegségére utalnak. A Coniella diplodiella gomba elsősorban jégverés után szokott fertőzni, különösen csapadékos időjárással párosulva. Házikertben elegendő védelmet nyújt, ha a beteg fürtrészeket, bogyókat eltávolítják, kimetszik. A beteg összegyűjtött növényi részeket a további fertőzés megelőzése érdekében ajánlott megsemmisíteni (elásni). Édenkertész
A következő linkeket ajánlom a probléma megoldására: http://www.edenkert.hu/edenkertesz/diszfa-es-cserje/koreai-jegenyefenyot-hogyan-lehet-magrol-ultetni/824/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/diszfa-es-cserje/hogyan-lehet-a-fekete-fenyot-magrol-szaporitani-es-utana-eletben-tartani/293/ Üdvözlettel, Édenkertész
Ha le tudná fényképezni a madárkát, egész biztosan meg tudnám mondani, ki lehet. De így tudnom kéne, hogy folyamatosan, szaggatottan, szünetekkel, magas, netán mély hangon sípol az a madár? Reggel egyáltalán nem ad ki hangot? Édenkertész
Az almafélék termését a Monilia fructigena gomba szokta megfertőzni, de mindig csak sérülés nyomán. Leggyakrabban az almamoly lárva rágása körül indul meg a barna, gyorsan növő barnulás, a termés pusztulása. A gyümölcsöt a moníliás rothadástól úgy tudja megvédeni, ha almamoly rajzásakor permetezi a gyümölcsöt. Három nemzedéke fejlődik ki évente, legalább 3 alkalommal szükséges a kémiai védekezés ellene.
Megértem, hogy nem érzi fair dolognak, amiért a ciprusaik beárnyékolják az ön kertjét, de ezt csak úgy tudja megoldani, ha tudatja velük sérelmét. A növények visszavághatók egy olyan magasságra, ami nem zavaró a fény tekintetében, ugyanakkor egészségesen elszeparálja a szomszédokat. Vagy valamilyen vegyszeres megoldásra gondol? Azzal talán egykettőre kapna elegendő fényt a kert, de ugyanilyen sebesen kiásná a csatabárdot is. Édenkertész