1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
A gyomirtókat célszerű mindig olyan koncentrációban használni, amit javasolnak. Hisz az erős gyomirtás nem csak a föld felszínén levő növények elpusztulásához vezethet, hanem magát a földet is mérgezi. A bálványfa esetében a magasabb koncentráció, attól tartok nem segítene. elég makacs, nehezen irtható növény, de többszöri gyomirtással végül fel fogja adni:) Édenkertész
Latin neve Coleus canina Hybride. A napos fekvést kedveli. Ha nincs rajta semmi kórokozó, nem lát hangyákat a földjében, és nem is öntözi túl, akkor lehet, hogy a földet kell kicsit felturbózni. Kapjon virágzást serkentő tápoldatot, s rendszeres öntözést. Hamarosan biztosan fog virágokat hozni.
Hívják agglegény pálmának, vagy ZZ pálmának. Kertészeti termesztésbe 1996 körül került. Nagyszerű szobanövényként tartják számon, mivel igénytelen, jellegzetes túlélő. Minden környezetben jól mutat. Édenkertész
A Redhaven moníliás gyümölcsrothadásra fogékony fa, tápanyag- és vízellátására, terhelésére ügyelni kell. A levélszél-száradás a nagy meleg következménye, ez sajnos a tápanyag-felvételre is károsan hat. Az őszibarack barna színű rothadását a Monilia fructigena nevű gomba okozza. A moníliás betegség mindig sérült gyümölcsön lép csak fel, mivel sérülés szükséges a gyümölcs fertőzéséhez. Monilia ellen gombaölő szerek, melyeknél a várakozási idő maximum 2 hét: Sumilex és Chorus /mindkettő 14 napos/ mélyhatású illetve felszívódó/.
Ahogy látom a levélen olajfolt szerű, bársonyos foltok vannak. Fuzikládiumos Varasodás lehet. Javasolt növényvédők: Réz hatóanyagú szerek, Bordóilé+Kén FW,Chorus 75 WG, Cupertine M, Champion Dithane M 45, Dithane FL, Kocide Combi, Manco 80 WP, Manex II, Manzate 75 DF, Miltox Speciál Extra WT, Vegesol R, Vondoseb DG, Vondoseb Plus