1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Az elszíneződött paprikákat permetezze le Wuxal szuper kombinált műtrágya 0,3-0,4 % - os oldatával, a mikroelem hiányt megszünteti. Hasonlóan permetezze le a padlizsánt is, és öntözze bőségesen. Ne feledje talaját lazítani(kapálni), a levegőtlen talajban leáll a növények növekedése.
A fenyő hűvös, párás levegőt, nedves talajt kíván, olyan helyen tartsa, ahol ezek a jellemzőek. Ha cserépben él, akkor legyen nagy földlabdája, hogy a gyökérzetnek legyen helye. Nyáron napnak kitett, forró helyen nem tud megélni, ezért nyári hónapokra félárnyékba, és földre, ne betonra helyezze a cserepét. Remélem nem lakásban tartja, hanem szabadban. A kártevőről küldjön olyan képet, amiről fel lehet ismerni, leírása erre nem ad elegendő információt.
Szia! Szerintem valami tápanyaghiány állhat a háttérben, vagy a talaj pH-ja nem megfelelő, tehát az tolódott el kedvezőtlen irányba. Mivel hamarosan visszahúzódik, talán ki kellene ásni és jól feldúsítani a talaját! Üdv:Krisztián
Sajnos nehéz válaszolni erre a kérdésre, úgy tudom, hogy ez a növény a savas kémhatású talajokat kedveli, talán a földje nem megfelelő a számára, ezért jelentkeznek a tünetek. Legyengül és baktériumok, gombák támadhatják!