1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Mindkét féle hozhat magot, hosszú, száraz hüvelytermésekben, repítőszőrős magokkal. Általában a dupláról szedett magok szimpla virágokat nyitnak. Tehát a szín és forma világ ilyenkor leegyszerűsödik.
Tisztelt Banánfa tulajdonos! A kis hajtásokat érdemes leválasztani, miután elérték a 15-20 cm magasságot. Ekkor már megfelelő gyökerük is kialakult. Miután elérték a kicsik ezt a méretet, a talajt le kell szedni a sarj körül alaposan, akár vízsugár segítségével. Amikor a sarj és az anyanövény helyzete, kapcsolódása jól látszik, meg kell fogni a kis növényt erősen és meg kell próbálni leválasztani. Ha meg se mozdul, akkor éles késsel az anyanövényhez igen közel kell leválasztani a sarjat. A sebzési felületeket faszénporba szokták mártani. Igazán egyszerű a dolog. A kis növényeket el lehet azonnal ültetni, párás meleg helyen gyorsan ered. Üdvözlettel: Kiss Krisztián
Az említett növények fásszárúak, évelőek. Eredményes kiirtásukhoz a gyökérzetüket is el kell távolítani. Ha utána mégis kihajtanak, akkora sarjak zöld részét glifozát hatóanyagú szabad-forgalmú gyomírtó szerekkel lehet lepermetezni. A herbicidek csak a zöld leveleken keresztül szívódnak fel. Eredményes ölő hatáshoz valószínű többszöri kezelés szükséges. A vadszőlő és bodza is magról is gyorsan szaporodik. A későbbiekben folyamatosan írtsa ki ezek kikelt magoncait még fiatal, 1 éves korukban, ekkor ez még kapával is elvégezhető.
Igen, kapható. A komolyabb virágüzletekben tud vásárolni.
A fa vastag vázágain láthatóak nagyméretű sebek, valószínű ezen az ágon is van ilyen, ami az elhalást okozza. A szüret után vágják vissza a vázágat addig, amíg az ág belsejében bármiféle sárga vagy barna elszíneződés látható. Tehát a metsz-lap egyszínű, világos legyen. Utána a szokásos fasebkezelést ne feledjék!