1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Azt a fenológia stádiumot, amikor a lombhullató fák, cserjék leveleiket már elvesztették, és nyugalmi állapotban vannak, a szakma NYUGALMI IDŐSZAK-nak nevezi. Ezalatt élettevékenységet nem folytatnak.
Télen nem igényelnek tápoldatozást a szobanövények, s mivel a gardénia kifejezetten nem kedveli a téli száraz szobai körülményeket, s nincs ennél megfelelőbb hely (hűvös, világos helyiség), akkor nincs igazán mit tenni, csak reménykedhetünk, hogy túléli a telet és tavasszal új erőre kap.
Kedves Növénybarát! A növénye egy Echeveria faj, magyarul amerikai kövirózsa. A felkopaszodás természetes jelenség, az igaz, hogy nálunk ez gyorsabb folyamat a téli fényhiány miatt, mint hazájában . A szép, egészséges levélrozettákat vágja le, és gyökereztesse meg. Néhány évig ismét szép növényekben gyönyörködhet. A begyökeresedetteket a fagyok elmúltával tartsa a szabadban, félárnyékos helyen, be is süllyesztheti cserepüket a kert talajába. Öntözés az időjárásnak megfelelően. Télen helyezze hűvös, de világos helyiségbe, csak ritkán, 2 hetente öntözze kevés vízzel. A Debreceni Pozsgástárban rövidesen indul egy Echeveriákkal foglalkozó cikk, s ebből bővebb ismereteket szerezhet. Ficzere Miklós
Jelenlegi állapotában nem látom rajta a hideg nyomait,ha a későbbiekben puhulni kezd a levele(1 héten belül)akkor sem kell kidobni mert ha a közepe nem szárad el akkor képes megújulni. Szétültetni nem kell mert az orchideák szeretik ha a gyökereik összezsúfolódnak. Kicsit száraznak látom a talajt,ez a növény nem szereti ha sokáig száraz marad.a virágszárak színein látszik,hogy különbözőek. üdv
A gardénia télen hűvöset és visszafogott locsolást igényel, átlagos szobai körülmények között hamar ledobálja leveleit és csak sínylődik. A fenti kóró nem igazán tűnik már menthető darabnak. Bővebben olvashat a gardénia tartásáról a Szobanövények rovatban található növényleírásban.