1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Sokat nem tudsz tenni!A növény valószínűleg megfázott a boltba vagy a boltból való szállítás közben. Ezen kívül a többszöri helyváltoztatás is okozhatta a stressz miatt.Virágszáras növényeknél ez bizony előfordul.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa. Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. De azért megér egy próbát. Ültesse el egy kis cserépbe a magokat. Tudni kell, hogy a növény kényes a fagyra és az erős szelek is károsíthatják, tehát ha kiülteti, akkor szélvédett helyre kell ültetni.
Amennyiben kertünk talaja homokos, célszerű termőföldet terítenünk 10cm vastagságban, majd forgassuk össze meglévő talajunkkal kb. 15cm vastagságig. Abban az esetben, ha nem kerül új réteg a felületre, tápanyagokat kell a meglévő földhöz kevernünk, hogy a megfelelő termést elősegítsük. Az ősszel felásott talajra áprilisban rostált komposztot hordjunk fel, amibe köbméterenként 1-2kg összetett műtrágyát keverünk. A komposzt lehetőleg gyommagvaktól mentes legyen. A komposztot kézi kultivátorral lazán dolgozzuk be a talajba, majd gereblyézzük el.
A Sanvitalia vagy más néven tömpevirág a déli, délnyugati fekvésű erkélyek, bejáratok, napos kertek növénye, de függőkosárban, balkonládában is gyönyörűen mutat. Egész nyáron megbízhatóan virágzó fajta. Vízigényes, minden nap öntözze, és heti 1x tápoldatozza.
Márciusban még fagyosak az éjszakák, ezért április közepéig érdemes várni a dézsás növények kihelyezésével. Mikor kitesszük őket a teraszra, néhány napig ne állítsuk a tűző napsütésre, mivel leveleik megéghetnek.