1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
A kolibri kertészetben például akár a neten is rendelhet, itt a link: http://www.kolibrikerteszet.hu De a nagyobb kertészetekben általában kaphatók gyógy-, és fűszernövények is.
A fákon, sziklákon, gyakran a falakon is megjelenő zúzmók nem kerülnek anyagcsere kapcsolatba azzal a közeggel, amire rátapadnak. Hiszen hogyan táplálkozhatnának a kőzeten élő zúzmótelepek? A zúzmók algák és gombák együttéléséből kialakult szervezetek, az algák által készített tápanyagot fogyasztják a gombák. Indikátor szervezeteknek tekintik a zúzmókat, csak olyan helyen telepednek meg és szaporodnak, ahol a levegő tiszta, a környezet nem szennyezett. Nincs értelme és nem is szokták irtani. Olyan gyümölcsfákon gyakori, melyeket növényvédő szerekkel nem kezelnek. Ha téli lemosó permetezést alkalmaz vagy a gyümölcsfák törzsét drótkeféléssel tisztítja az áttelelő lárvák ellen, a zúzmókat is ritkítja. Ezek közül a lemosó permetszerek közül válogathatunk Mikor van szükség a lemosó permetezésre? Őszibarackfák télvégi ápolása: a bőséges termés titkai A fa kérgének védelme - meszeléssel a téli napégés ellen
A fólia megakadályozza a hagymás-gumós növények fejlődését, ezért én semmiképp nem javaslom, hogy befedje vele a virágágyat. A mulcs használata több szempontból is előnyös: dekoratív, megakadályozza a gyomok kelését, nedvesen és levegősen tartja a talajt; de mindezen feladatait csak akkor látja el, ha megfelelő vastagságban (5-10 cm) alkalmazzuk. A tél elmúltával akár minden évben fel kell frissíteni, pótolni a fenyőkérget, míg a kiültetett növények be nem fedik a területet.
Valóban nem lenne most célszerű kitenni a kihajtott tulipánokat a szabadba, mert az éjszakai fagyokban megfagynának. Minél hűvösebb, de világos helyet kellene találni számukra, illetve majd ha elmúlnak a fagyos éjszakák, mehetnek ki a szabadba. Kiültetni nyár végétől egészen a fagyokig lehet majd a hagymákat és pár néhány évig nem is kell átültetni őket.
A Cymbidium nemzetség között is találunk eltérő igényű fajokat. Valószínű az adott növény igénye eltér a fotón látható növény igényeitől (de ennek ellenére egy helyen vannak nevelve)és ez lehet az ok. Egy fotó a növény leveleiről sokat segítene.