1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Balkonládában, vagy nagy kaspóban pl. anyósnyelvet, kaktuszokat és pozsgásokat ültessenek elsősorban. De nagyon szép a sokszínű pistike, a begónia, lobélia, és a dália is. A színes virágok közé pedig ültethet levendulát.
Nagyon ritka, elegáns Cycas fajta. Fényes zöld levelei elérhetik a 2 méteres nagyságot is. Törzse a természetben 6 méteresre is megnőhet.Jó vízáteresztésű talajba ültessük. Tavasztól őszig tarthatjuk kertben,teraszon, de a hidegek beköszöntével vigyük a lakásba vagy hűvös helyen teleltessük. Megfelelő szoktatás után szereti a teljes napos helyet is.
Ludisia discolor. Őserdei talajlakó,ennek megfelelően páraigényes (kb.65-75%).ültetőközegnek tökéletesen megfelel a boltokban kapható orchideatalaj ami legyen mindig nedves de nem vizes! Hőigénye 18-25 (éjszaka-nappal)fok között az ideális. Gondolom normál tizenkettes cserépben lehet, egyelőre nem kell bolygatni, de mivel jól sarjadzik a későbbiekben kinőheti a cserepet.Átültetni akkor szükséges ha az új hajtások már nem tudnak a cserépbe gyökerezni. Sok sikert.
Sajnos csak tabletta formáját tudom, amit a gyógynövény boltokban lehet kapni és a Vitaminkirály.hu-webáruház is többször hirdeti magát Gymnema tabletta ügyében. De ha eljut hozzám valamilyen beszerzési cím, azonnal jelentkezem.
A karácsonyi kaktusz helyzetén már ne változtassunk, amikor megjelennek a bimbói. Ez azt jelenti, hogy a fényt mindig abból irányból kapja, ahogyan kapta a bimbók megjelenése előtt. Ha erre nem figyelünk, többnyire eldobja bimbóit. Jó lenne tudni, milyen orchidea fajról van szó, mert összesen kb. 22000 különböző orchidea faj létezik, nagyon változatos környezeti igénnyel. De általánosságban elmondhatom, hogy a növény életét meghatározó környezeti feltételek gyors változása is oka lehet a bimbók elszáradásának. A fővirágzást követő másodvirágzás általában soha nem olyan látványos mint az első, és élettani okok miatt az is előfordulhat, hogy a másodvirágzásként kifejlesztett bimbókat a növény nem képes megtartani, ezért azok fejlődésükben megállva lehullanak. Ficzere Miklós