1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Az inkaliliom, latin nevén Alstroemeria általános, de jó minőségű virágföldet igényel (olyan talaj, amely tartja a nedvességet viszont jó vízelvezetésű) egy kevés homokkal összekeverve. A talajt tartsuk egyenletesen nedvesen, és ha esővizet használunk legyünk óvatosak, mert savas lehet. Télen csökkenteni kell az öntözést. Használjunk langyos vizet az öntözéshez. Kéthetente tápoldatozzuk nyáron, télen viszont nincs szüksége rá. Károsíthatja a levéltetű.
Valóban leopárd liliom. A gyönyörű évelő virág nem csak virágokat ontja,chanem a legérdekesebb benne,chogy a fényes magocskáit úgy tárolja,cmintha egy nagy finom szeder lenne.cA növény már az első évben virágzik.cVetés előtt érdemes egy hétre hűtőbe tenni a magokat (4 foknál nem hűvösebbre).c18-36 cm magasra nő.cA napos helyet szereti,ckíválóan tar tható szobanövényként is.
Elvileg alkalmas, de bevallom, még soha nem láttam ilyen jellegű boltívet. Örülnék egy képnek, ha elkészült!
Kedves Tamás! Nagyon meleg nem kell a Moso bambusznak (Phyllostachys pubescens), elegendő a 20-25 C is. Szerintem lehetséges, hogy sok tápoldatot kapnak, vagy esetleg túl töményet, ha ezek a körülmények nem állnak fent, akkor szerintem célszerű gomba és baktérium ölő szerrel lepermetezni, amit tanácsosnak tartok megismételni, 1 hét múlva! Ajánlanám a párásítást valahogyan, mert ezt nagyon szeretik! A moso bambusz egyébként képes napi 30 cm!!! is nőni! Nagyon agresszív és gyorsan növő faj! Vigyázzon velük!
Mindenképpen vigyük fagymentes, napfényes helyre. A mi éghajlatunkon egynyáriként viselkedik, ezért a fagyok előtt zárt helyre kell vinni. Teleltetés előtt metsszük vissza, így kisebb helyen elfér, és nem hajt tovább. A jó teleltető 5-15 foknál nem melegebb, de nem is hidegebb. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. Elegendő kéthetente kevés vízadaggal megöntözni. Célszerű hetente ellenőrizni a talajfelszín nedvességi állapotát. Túlságosan meleg helyen károsíthatnak a pajzstetvek, a levéltetvek és a liszteskék, amelyek ellen a zárt teleltetőben szükség esetén Bio-Sect-tel védekezhetünk.