1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Kedves Érdeklődő! Tudni kéne pontosan milyen fajta, mert több nemzetség tagjai télállók a mi éghajlatunkon. Szobai körülmények között biztosan nem fog olyan ütemben és formában fejlődni a megváltozott életkörülmények miatt. Az idős példány nehezen alkalmazkodik. Kisebb egyeddel lehet próbálkozni, de télen a meleg, száraz fűtési szezonban biztosan veszít vonzerejéből. Rendszeres permetezést és öntözést kíván szobában nevelve egész évben. A fagytűrő növényeknek szükségük van egy pihenőidőszakra, hogy fel tudjanak készülni a következő évi aktív fejlődésre. Lehet kapni a kereskedelemben többféle szobai tartásra alkalmas bambusz fajt. Üdvözlettel Vasvári János Zasolt
Kedves Jeremy! A képen egy szobai fikusz van (Ficus benjamina natasa). Ez egy speciálisan kis levelű faj. A huzatra nagyon érzékeny, ezért valószínű, hogy a leveleit ezért hullajtja, ez nagyon gyakori probléma. Minél világosabb egy Ficus faj levele, annál több fényt igényel. A gondozása: huzatmentes és világos hely, ahová nem tűz be közvetlenül a napfény. Szereti a meleget és a tápdús talajt, amit tápoldattal lehet pótolni, ha már nem megfelelő a föld tápanyag értéke. Hetente 3-4 szer öntözze. Kapcsolódó cikkek: Kislevelű fikusz: az ország legcsábítóbb szobanövénye Szobafikusz (Ficus elastica) Kapaszkodó fikusz (Ficus pumila)
Üdvözlöm! A képen egy Philodendron erubescens látható.
Kedves József. A két növény nem ugyanaz, különböző családba is tartoznak. A ginger cardamom egy gyömbér fajta (a növény kinézete). A gyömbérnek nem szív alakú levelei vannak, úgyhogy valószínűleg valóban ginszengről lehet szó. Kapcsolódó cikk: A ginseng növény
Kedves Hömpölygő! 1. négyzetméterenként kb. 5-6 lapát elég a talajjavításra. Beásva, kb. 20 cm. mélységben érdemes bedolgozni a talajba. Az ültetett növényekhez nyugodtan mehet egy-két lapát humusz nyugodtan. 2. a talajjavításra a tőzeg kíváló, mert megtartja a vizet és lazítja a szerkezetet. komposzt és tőzeg 1:1 arányú keverékét használjuk mi is. Bevált nagyon. A bedolgozás, szintén egy ásónyom mélyen történjen. A perlitet nem szokták használni, a szaporításnál van jelentősége. Tehát: én azt javaslom, hogy agyagos területen homok-tőzeg-komposzt keveréke lenne a legjobb, 1:1:1 arányú arányban. Egy ásó nyom mélyen kell beforgatni. Tavasszal vagy ősszel komposztáljuk a talajt? Hogyan készítsünk komposztot? Nem is gondolnánk, mennyi előnnyel jár a komposztálás