1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Kedves Bajusz János! Természetesen levághatja, de akár tőosztással "ketté" is szedheti, ha nem okoz gondot a növénynek, ha van rá mód. Amennyiben ezt nem tudja megvalósítani, akkor nyugodtan vágja le.
Úgy látom kecskerágó a növény és a kártevő pedig a kecskerágó pajzstetű. a védekezés elég nehéz, mert, ha sikeres is, az elpusztult pajzstetvek ott maradnak a növényen (esetleg vízsugárral le lehet mosni). Tavasszal (április közepe) kezdve hatásos lehet az Actara, ezt ismételni kell 10-14 nap múlva. A továbbiakban lehet még alkalmazni olajos készítményeket (Vektafid). Érdemes figyelni a növényeket időnként, hogy megállapíthassa, elpusztultak-e a pajzstetvek (érezni, ha megszáradnak, könnyebben lejönnek a levélről). Üdvözlettel: Növényorvos
Igen először a virágnak kell megjelennie. Ha nem az jelenik meg hanem a levél akkor hagyma nincs virágzóképes állapotban. Az előző virágzás talán kimerítette és nem töltődött fel ezt a levelekkel meg tudja tenni, de nem szabad sokáig meghagyni őket. Most tavasszal kellene az átültetést megtenni. Egyből lehet öntözni.
Üdvözlöm! Azt javaslom, hogy valamiféle rendszer azért legyen, bár teljesen Önre van bízva. Almafa ültetési távolság: 6-7 méter, őszibarack: 5-6 méter, cseresznyefa: 8 méter, meggy: 5 méter
A teltvirágú díszszeder Rubus spectabilis 'Olympic Double' (syn. 'Flore Pleno') a teljes napfényt szereti, de a félárnyékban is megél. 1,5 - 2,5 m magasra nő meg, attól függően, hogy metszik-e rendszeresen vagy sem. Szinte bármilyen földben - így a semlegesben is - megél.