1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Üdvözlöm! A cukorborsó fő ismérve, hogy a hüvelye falán nem képződik kemény hártya, így a borsókat hüvellyel együtt is fogyaszthatjuk. Már március végén vethető. Teljesen megegyezik a zöld borsónál leírtakkal a termesztése.
Kedves Balázs Béla! Mindent jól csinál! A talaj, a dugvány, minden jó, kivéve a palack alját, a pára érdekében, mindenképpen szellőztesse gyakran! A dugvány alját (talp-lemezét) egyenes vágással - éles ollóval, vagy késsel - készítse el. Sok sikert a szaporításhoz!
Próbáljon meg érdeklődni a következő weboldalakon, esetleg megkérdezni őket is, ha netalán náluk jelenleg nem lenne: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Így, a leírás alapján több dolog is lehet. Konkrétan rágásnyomokat lát a növényeken. Ha nem, lehet palántadőlés is. Látatlanban sajnos nehéz megmondani. Fontos kérdés, hogy végzett-e talajfertőtlenítés valamilyen módszerrel?
A megnyúlt és elgyengült levelek fejlesztését egyértelműen a fényhiány okozza. A téli időszakban ezért célszerű hűvös helyiségben tartani a növényt visszafogott öntözés és tápozás mellett, hogy elkerülhető legyen a korai (téli) levélfejlődés. A növények fényigénye, és egy átlagos, világosnak gondolt helyiségben mérhető megvilágítás hatalmas különbség lehet. Egy kifejezetten világos nappaliban nyáron is csak 5-600 lux megvilágítás mérhető, míg egy átlagos nyári napon a szabadban ez az érték ennek tíz-húszszorosa.