1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Üdvözlöm! A kép alapján valamelyik orchidea hybrid, de a cserép tövét nem látom, hogy vannak-e gumók (pseudobulba) vagy sem, de a kép alapján orchidea féle.
Kedves Gábor! Előfordulhat, hogy kicsit túl lett öntözve a növény? Ezek lehetnek apró vízhólyagszerű képződmények. Ha kicsit visszafogja az öntözést, enyhülnek a tünetek. Az egész állományon, vagy minden levélen van a tünet? Néhány vírus is előfordulhat rajta, de ez elég ritka, nem hinném, hogy vírustünet lenne. Ha a foltok terjednek és elbarnulnak, akkor sajnos nem lehet mit tenni. Sajnos így látatlanban ennyit tudok mondani. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Vörös Árpád! Igen, az elszáradt, vagy elfagyott részeket el kell távolítani. A kép szerint szerencsére a károsodás nem komoly. Ennek a növénynek a vezérhajtását csak akkor szokták visszavágni, ha megsérül, egyébként a kívánt magasságig metszetlenül hagyják. Az oldalágakat tavasz végén metszik vissza kb. a felére, ezáltal a sövény sűrűbb lesz.
Üdvözlöm! A meleget nem bírja abszolút, illetve a párásabb levegőt szereti és a világos napos helyet. A talaja legyen mindig nyirkos, nagyon vízigényes! Ajánlom figyelmébe egy korábbi cikkünket: Hogyan neveljünk párnafüvet (Soleirolia soleirolii)?
Üdvözlöm! A válaszom: de! A gyümölcsfák már lassan el is virágoznak, de ha rugalmasak a vesszők, tehát nem törnek el hajlításra, akkor még élő szövetek vannak a fában, tehát él. Ha esetleg az ágak reccsenve törnek, akkor elpusztultak és cserére szorulnak!