1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
KEdves Mária! Bizonyára valamilyen Euphorbia féle növény lesz, de mivel sok ilyen van, egy kép segítene.
Tisztelt Kérdező! A növényt 5-7 cm magasságig kell visszavágni ahhoz, hogy jövőre is sűrű hajtásokon hozzon virágokat. A növényt a szabadban kell teleltetni és a fagy ellen a cserepet kell körbe (fölül is) betakarni falevéllel, fenyőággal, fenyőkéreggel, esetleg fűrészporral. A növény vége a takarásból 2-3 cm-re kiállhat. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Érdeklődő, Az Euphorbia myrsinites minden része mérgező. Mérgezés tünetei: Hányinger, hányás, hasmenés, lenyelés esetén. Érintkezéssel: Bőrpír, duzzanat, hólyagok a bőrrel való érintkezést követően.
A metszés kora tavasszal vagy a teleltetés előtt ajánlott.Bővebben a leander gondozásáról, teleltetéséről >>
Ha a növény már nagyon terbáélyes, kettévághatja. A felső felét külön gyökereztetheti. Az alja pedig új hajtást hoz, 30 cm-es szárdarabbal már szaporítható. A levágott darabokat dugjuk félig homok félig komposzt keverékébe. Begyökerezés után szerves anyagban gazdag talajba, végleges helyükre kerülhetnek. Türelem kell e akönnyezőpálma szaporításához, sokszor 6-8 hetet kell várni, amíg gyökeresedni kezd.