1506. Bajban a magyar óriásnyúl
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Mentsük meg a magyar óriásnyulat! A segélykiáltást a fajta tenyésztőinek országos egyesülete tette közzé. Nem hatástalanul, mert szerencsére egyre többen foglalkoznak a tenyésztésével.
Még néhány évvel ezelőtt, ha valaki szintetikus mérgek nélkül szerette volna megtermelni családja számára a zöldségféléket, esetleg gyümölcsöket, akkor tulajdonképpen csak a „természet jóindulatában” bízhatott. Mára szerencsére elég sok megoldás áll rendelkezésre a vegyszermaradékok nélküli, egészséges, tápértékben gazdag élelmiszer megtermesztéséhez. Az alábbiakban összefoglalnám a lehetőségeket.
A húsok finomabbak, porhanyósabbak lesznek, ha, pácoljuk őket. Most egy különleges páclét mutatunk csirke-, és pulykahúshoz.
Az utóbbi hónapokban több helyen is feltűnt a faj 2 képviselője, de nem gondoltuk volna, hogy egyikük épp a fővárosban köt ki. Feltehetően a Duna vonzotta Budapestre, táplálkozó területein befagytak a vizek, a komoly hótakaró miatt nem jut táplálékhoz.
A nyílgyökér az egyik legszebb dísznövények egyike, de sajnos szobában való tartáshoz kevésbé ellenálló. Sokszor összetévesztik a CALATEA-val, de különbözik tőle a kisebb mérete (ritkán haladja meg a 25-30 cm) valamint a kúszó hajtások lassú növekedése miatt.
Tenyészhely: napos, meleg, esőtől védett helyen a szabadban is állhat; télen világos és hűvös, 5-10 fokon (ez itthon a szabadban nem anynira megoldható). Gondozás: nyáron mérsékelten, de rendszeresen öntözzük, és legfeljebb havonta egyszer kis töménységű tápoldatot (általános tápoldat, adagolás a dobozon leírtak szerint) is juttassunk neki. Virágzás után a bokros növekedés érdekében ajánlatos visszavágni. Szükség esetén ültessük át Florasca B vagy Bioland B virágföldbe. Virágzási idő: március-április
Tisztelt Kertbarát! Igen a képeken a kecskerágón a lisztharmat kórképe láthat, melyet az ember az újával végig simít akkor szét lehet kenni a spóra tartókat. Az elmosódott lisztszerű bevonat így egészen biztos hogy lisztharmatra utal. Védekezésnek jó a Topsin-M 70WDG de ez a szer II.- es forgalmi kategóriájú szer. Amit helyette ajánlanék, az a Topas 100EC mely III-as forgalmi kategóriájú szer, és díszfák díszcserjék kultúrában is engedélyezett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédő,szakmérnök kertészmérnök
Üdvözlöm! A képen (elől) egy ernyős madártej (Ornithogalum umbellatum) van. Nagyon igénytelen: egyetlen kritériumnak kell megfelelni csupán, az, hogy a fél árnyékos helyet szereti.
Kedves Réka! A képen egy begónia van. Szereti ha állandó 20-22 C körüli a hőmérséklet, hetente kétszer-háromszor elegendő ha megöntözi. A közvetlen napfényt nem szereti, de szereti a világos helyeket.
Tisztelt Kertbarát! A magvetés rendbe lenne a ha a mag benne lenne a csonthéjban. A csonthéjnak védelmi és csírázást segítő szerepe van, ezért fontos hogy abban legyen. A magvetéshez egy cserép virágföld keverve egy kevés érlelt marhatrágyával., öntözés és növényvédelem ha szükséges. A cserépből általában egy év múlva lehet kiültetni a kis suháng magoncot. A nevelés folyamán a szilva a levéltetvekre érzékeny, meg a sarka vírusra. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu